Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.05.2018 17:08
Gran Turismo z kapitalnym wynikiem. Seria przekroczyła kolejną barierę
1288V

Gran Turismo z kapitalnym wynikiem. Seria przekroczyła kolejną barierę

Polyphony Digital z dumą ogłosiło najnowsze wyniki sprzedaży serii Gran Turismo. Wyścigi dostępne wyłącznie na platformach Sony cieszą się ogromnym zainteresowaniem od 1997 roku i to bez wątpienia jedna z pereł w katalogu PlayStation.

Sympatycy pięknych samochodów zachwycają się serią Gran Turismo od 1997 roku. Japończycy w kolejnych latach zaproponowali graczom kolejne sześć produkcji, które pozwalały fanom marki PlayStation uczestniczyć w dynamicznych wyścigach.

PlayStation na E3. Firma skupia się na 4 grach

Kazunori Yamauchi potwierdził pozytywne informacje. Seria Gran Turismo osiągnęła już 80 mln sprzedanych egzemplarzy na całym świecie:

„Trudno sobie wyobrazić, że w przeciągu 20-letniej historii Gran Turismo aż 80,4 mln kopii Gran Turismo trafiło do graczy. Ciągle zadziwia mnie, jak wiele czasu nasi fani poświęcili na każdy tytuł! Chciałbym wyrazić moje szczere podziękowania i uznanie dla społeczności, a także bliskich przyjaciół oraz sympatyków branży motoryzacyjnej.”

Twórca oczywiście obiecał, że zamierza kontynuować rozwój marki Gran Turismo, więc w przyszłości możemy liczyć na pełnoprawną kontynuację, czy też kolejne dodatki do Gran Turismo Sport. Prace Polyphony Digital to bez wątpienia jedna z najważniejszych IP w katalogu Sony.

Aktualnie nie otrzymaliśmy oficjalnych rezultatów Gran Turismo Sport, ale według szacunków (wynik serii przed wydaniem gry), najnowsza odsłona powinna osiągnąć około 3,4 mln sprzedanych pudełek.

Źródło: https://www.usgamer.net/articles/gran-turismo-tops-80-million-sales-across-20-years

Tagi: gran turismo Gran Turismo Sport Polyphony Digital tweet wyniki sprzedaży

Nie przegap