Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.05.2018 15:30
PlayStation bez tradycyjnej konferencji na E3? Firma skupia się na 4 grach
4712V

PlayStation na E3. Firma skupia się na 4 grach

Gracze szykują się na wielkie wydarzenie w Los Angeles, jednak wiele na to wskazuje, że Sony w tym roku nie zamierza zorganizować ogromnego show. Firma chce się skupić na czterech dużych produkcjach, więc nie powinniśmy oczekiwać wielkich zapowiedzi.

E3 2018 odbędzie się w dniach 12-14 czerwca i podczas show mamy zobaczyć wiele mocnych produkcji od deweloperów z całego świata. Sony również zamierza przywieźć na wydarzenie grube tytuły, ale nie możemy oczekiwać normalnej konferencji.

E3 2018. Lista konferencji z datami

Sony właśnie wydało specjalny odcinek PlayStation Blogcast, na którym pojawił się Shawn Layden – szef Sony Interactive Entertainment America (SIEA) i przewodniczący SIE Worldwide Studios.

Amerykanin podczas podcastu wspomniał o konferencji Japończyków na E3 i tym razem Sony zamierza skupić się wyłącznie na czterech dużych tytułach: Death Stranding, Ghost Of Tsushima, Spider-Man oraz The Last of Us Part 2. Gracze mogą liczyć na zapowiedzi od deweloperów third-party, jednak prawdopodobnie Sony w głównej mierze skupi się na wymienionych produkcjach.

Gracze powinni szykować się na konkrety, pewnie fragmenty rozgrywki, ale wiele na to wskazuje, że jakiekolwiek prezentacje nowych IP, czy też kolejnych części uznanych marek nie zobaczymy na targach w Los Angeles.

Sony może idąc drogą ubiegłorocznego PlayStation Experience zdecydować się na dość przegadane spotkanie, na którym twórcy będą opowiadać o nadciągających grach.

Możecie mieć również pewność, że podczas wydarzenia nie otrzymamy informacji dotyczącej nowego sprzętu Japończyków. Sony zapowiada imprezę następującymi słowami:

„Zrywając z tradycją chcemy dać Wam zapowiedź tego, co możecie się spodziewać 12 czerwca. PlayStation’s Worldwide Studio będzie w pełni skupione na E3, aby dać Wam ekskluzywne spojrzenie na cztery nadciągające tytuły: Death Stranding od Kojima Productions, Ghost of Tsushima od Sucker Punch, Marvel’s Spider-Man od Insomniac Games i The Last of Us Part II od Naughty Dog.

Oczywiście, przywieziemy również zapowiedzi od zewnętrznych wydawców i niezależnych programistów, którzy są zajęci tworzeniem nowych, innowacyjnych doświadczeń, które sprawią, że Twoje serce i emocje będą gwałtownie rosły – niezależnie od tego, czy gracz na PlayStation 4, PlayStation 4 Pro, czy PlayStation VR.”

E3 2018 Showcase odbędzie się 12 czerwca o 3:00 rano. 

Źródło: https://soundcloud.com/playstation/playstation-blogcast-episode-292-e3-showcase-preview

Tagi: e3 e3 2018 playstation playstation 4 Sony