Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.05.2018 08:27
Rocket League z wielkimi zmianami. Cross-platformowe zespoły i inne
798V

Rocket League z wielkimi zmianami. Cross-platformowe zespoły i inne

Rocket League to nadal gigant. Gra skupia przy sobie miliony fanów na szeregu platform. Deweloperzy zapowiadają, że ich tytuł stanie się niedługo jeszcze lepszy.

Psyonix odkryło rąbka tajemnicy, co zmierza do Rocket League w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Studio ujawniło plan, w którym pojawia się ważny punkt: cross-platformowe zespoły. Taka nowość, oznacza, że w okolicach lipca będziemy mogli tworzyć zespoły złożone z graczy PC oraz Xbox One (niestety cross-play między Xbox One a PS4 prawie na pewno nie wchodzi w grę przez politykę Sony, które nie chce zaakceptować takiej opcji). Proces łączenia się w zespoły będzie wyglądał następująco: po rejestracji ID graczy w systemie będziemy po prostu wpisywać dane znajomych, z którymi chcemy pograć w nowym menu.

Hideo Kojima zafascynowany polskim pisarzem

Druga ważna zmiana dotyczy limitu poziomów doświadczenia. Od 2015 r. autorzy utrzymują granicę 75 lvl. Tym razem będzie możliwe wyjście poza ten ogranicznik. Gracze, którzy spędzili wiele miesięcy przy Rocket League mają otrzymać punkty za rozgrywkę. Studio przeliczy doświadczenie takich osób i zapewni im odpowiednio wysoki poziom (oczywiście każdy gracz będzie miał szansę wypracować poziom wyższy niż 75). XP będzie można wypracować tylko przez rozgrywkę online.

To nie koniec zmian. Psyonic wprowadzi w najbliższych miesiącach Rocket Pass. Pierwsza wersja tej Przepustki jest darmowa i można ją wypracować przez zwykłą rozgrywkę. Druga wersja Premium kosztuje prawdziwe pieniądze, ale odblokowanie z niej zawartości odbywa się natychmiastowo po dokonaniu wpłaty.

Studio zapowiada, że obecny sezon rywalizacji skończy się pod koniec maja. Już na przełomie maja/czerwca ma ruszyć nowe wydarzenie. Doczekamy się też premiery kilku innych nowości (m.in. nowej muzyki w pakiecie Rocket League x Monstercat Vol. 3, świeżej Areny). W czerwcu główną atrakcją będzie premiera nowego licencjonowanego DLC.

Tagi: cross-platform Psyonix Rocket League

Nie przegap