Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.05.2018 18:10
Belgijska Komisja Gier sugeruje wszczęcie postępowania karnego przeciwko EA, Valve i Activision Blizzard
991V

Belgijska Komisja Gier sugeruje wszczęcie postępowania karnego przeciwko EA, Valve i Activision Blizzard

W niedalekiej przyszłości będziemy świadkami znaczących ruchów, które mogą zmniejszyć problem lootboxów w grach. Belgowie zamierzają walczyć z największymi przedstawicielami rynku i specjalna komisja wydała zalecenie dotyczące postępowania karnego przeciwko trzem dużym korporacjom.

Czy lootboxy znikną z gier? Trudno tak naprawdę powiedzieć, ale możemy mieć pewność, że w niedalekiej przyszłości deweloperzy będą musieli bardzo dokładnie przemyśleć swoje plany i wprowadzać do tytułów nieinwazyjne elementy.

Electronic Arts nie rezygnuje z lootboxów. Wydawca nie zwraca uwagi na negatywne opinie i regulacje

Belgijska Komisja Gier (BGC) wydała oświadczenie, które sugeruje wszczęcie postępowania karnego przeciwko Electronic Arts, Valve oraz Activision Blizzard. Powodem są oczywiście wpływające na przyjemność graczy lootboxy.

Komisja przygotowała raport badawczy, w którym określa jakie elementy stanowią hazard, a jakie nie i w konsekwencji FIFA 18, Counter-Strike: Global Offensive oraz Overwatch naruszają belgijskie prawo.

Należy przy tym zaznaczyć, że sytuacja nie zmieni się z dnia na dzień. Koen Geens – belgijski minister sprawiedliwości – zapowiedział spotkanie z zainteresowanymi stronami z branży gier i dopiero w późniejszym terminie zostaną dokonane kolejne kroki.

Belgijska Komisja Gier przygotowała również szczegółowe zezwolenia dotyczące lootboxów w grach wideo i oznaczeń tytułów na pudełkach – między innymi sprzedawcy mają weryfikować wiek klientów w sklepach. BGC twierdzi nawet, że należy wprowadzić ograniczenia (limity), ile gotówki może wydać gracz w pozycjach.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2018-05-10-belgian-gambling-commission-lays-out-recommendations-over-illegal-loot-boxes

Tagi: Activision belgia Electronic Arts lootbox Valve