Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.05.2018 14:02
Steam Link pozwoli na granie w gry na ekranie smartfona. Aplikacja trafia na iOS oraz Androida
718V

Steam Link pozwoli na granie w gry z PC na ekranie smartfona. Aplikacja trafia na iOS oraz Androida

Valve postanowiło wykorzystać infrastrukturę oraz możliwości Steam Link i zaoferuje rozbudowaną aplikację. Program pozwoli graczom kontynuować rozgrywkę przykładowo na ekranie tabletu lub smartfonu, a jednocześnie klienci otrzymają dostęp do Steam Video.

Valve coraz śmielej „wraca do gry”. Twórcy przygotowują kilka produkcji, jednocześnie wykupują kolejne studia, a zarazem tworzą nad funkcjami, które mają ułatwić rozgrywkę zainteresowanym sympatykom blachy.

Oddworld: Abe's Oddysee za darmo!

To właśnie z tego powodu już 21 maja odbędzie się premiera Steam Link na urządzeniach systemami Android oraz iOS. Gracze otrzymają możliwość przesyłania rozgrywki przykładowo na tablet, smartfon, czy też telewizor i bezprzewodowa łączność pozwoli na kontynuowanie rozgrywki na przykładowo wygodnej kanapie, czy też… W ubikacji.

Valve oczywiście nie zamierza nas męczyć rozgrywką na myszce i klawiaturze, więc bez problemu jednocześnie skorzystamy z między innymi Steam Controller, który umożliwi nam czerpać garściami z ulubionych gier.

Czy ma to sens? Pewnie tylko nielicznie skorzystają z takiej propozycji, lecz jeśli akurat macie obok domu ogródek oraz duży tablet, to może będzie to jakaś alternatywa? W sumie w identyczny sposób w swoim czasie korzystałem z PlayStation Vity.

Ponadto, jeszcze w tym roku korporacja udostępni Steam Video, dzięki któremu zainteresowani zobaczą filmy opublikowane w serwisie Valve. W bibliotece platformy znajdują się takie produkcje jak Dr. Strange, którego aktualnie możecie zobaczyć z 50% zniżką i zapłacicie 19,99 zł. Premiera w tym wypadku odbędzie się latem.

Źródło: https://wccftech.com/valve-announces-steam-link-android-ios/

Tagi:

Nie przegap