SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.05.2018 00:23
Anthem zadebiutuje w marcu! Battlefield V z pełnoprawną kampanią – znamy szczegóły od EA
6136V

Anthem zadebiutuje w marcu! Battlefield V z pełnoprawną kampanią – znamy szczegóły od EA

Electronic Arts przedstawiło konkretne plany dotyczące swojej działalności w kolejnych miesiącach. Firma potwierdziła miesiąc wydania Anthem, opowiedziała o grze, a nawet wspomniała o nadchodzącym Battlefieldzie. Szykuje się gorący okres dla Elektroników.

Electronic Arts zorganizowało dzisiaj podsumowanie czwartego kwartału, który powinien zadowolić wszystkich inwestorów. Korporacja zaliczyła pozytywne rezultaty, więc Andrew Wilson zapowiedział „nowe niesamowite doświadczenia oraz nowe IP” w bieżącym roku obrotowym. Dyrektor generalny zaznaczył, że sporą rolę w wynikach odegrały trzy marki (FIFA, Battlefield i The Sims), które odnotowały rekordowe zainteresowanie.

Battlefield V to Battlefield Bad Company 3? Nowe plotki przed prezentacją

Blake Jorgensen, dyrektor finansowy, podkreślił natomiast, że pozytywne wyniki są wynikiem zmian i lepszej relacji z graczami:

„Electronic Arts odnotowało kolejny, rekordowy rok. Nasz sukces jest napędzany przez sposób, w jaki zmieniliśmy i nadal zmieniamy nasze relacje z graczami. Oni chcą większej głębi w swoich ulubionych produkcjach oraz nowych treści, które mogą angażować ich przez cały rok.”

EA potwierdziło, że prawie 18 mln graczy zapoznało się z trybami sieciowymi w FIFA 18 i Madden NFL 18 (+75% względem tego samego okresu ubiegłego roku), marka EA Sports urosła do ponad 90 mln graczy na konsolach aktualnej generacji, społeczność Battlefield liczy już ponad 54 mln graczy, a The Sims angażuje już ponad 80 mln fanów budowania mieszkań. Korporacja odnotowała również rekordowe przychody – 5,1 mld dolarów (około +305 mln dolarów względem tego samego okresu ubiegłego roku).

Firma ma teraz w planie wydać sześć gier, jednak możemy śmiało uznać, że najważniejsze tytuły zadebiutują dopiero w trzecim i czwartym kwartale:

  • Q2: FIFA, Madden, NHL, NBA Live
  • Q3: Battlefield (październik)
  • Q4: Anthem (marzec)

Jednocześnie mogę potwierdzić, że Anthem (tak jak to zapowiadały plotki) zadebiutuje na rynku w marcu 2019 roku. Informacja została podana przez przedstawicieli korporacji.

Teraz pora na kilka informacji o wspomnianych tytułach – nowy Battlefield zaoferuje nam „unikalne bitwy”, ale oczywiście możemy również liczyć na pełnoprawną kampanię:

„Dzięki naszemu nowemu Battlefieldowi, studio DICE ożywia intensywność walki w nowy i nieoczekiwany sposób. Każda bitwa jest unikalna, a każdy tryb przynosi swoje własne wyzwanie – od sposobu, w jaki współdziałasz ze środowiskiem, po fascynujące historie z udziałem jednego gracza, aż po kolejny poziom wieloformatowego multiplayera, który obejmuje wiele map i trybów.”

Produkcja będzie ciągle ewoluowała i oferowała nowe doświadczenie dla społeczności, a gra ma korzystać z sukcesu Battlefield.

Natomiast Anthem jest określany jako wyjątkowe towarzyskie przeżycie:

„Następnie w roku fiskalnym wprowadzimy na rynek nowe, wspaniałe i ambitne IP – Anthem. Każdy wymiar tej gry będzie oferował coś zupełnie nowego dla naszych graczy – począwszy od nowego wszechświata z unikalnymi historiami tworzonymi przez Bioware, poprzez wspólną rozgrywkę, aż po epickie i piękne środowisko, które stale ewoluuje wokół graczy. Anthem jest fundamentalnym przeżyciem towarzyskim i otworzy nowe sposoby dla fanów, by dołączyć do społeczności i grać, umożliwiając nam kształtowanie i doskonalenie produkcji z ich wkładem oraz opiniami.”

Electronic Arts zamierza stale rozwijać i ulepszać produkcję korzystając z opinii graczy. Tytuł ma zaoferować atrakcje przez wiele lat.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Anthem battlefield Electronic Arts wyniki sprzedaży