Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.05.2018 15:03
PUBG Mobile z oficjalnym emulatorem. Tencent zaprasza do gry na PC
2506V

PUBG Mobile z oficjalnym emulatorem. Tencent zaprasza do gry na PC

PlayerUnknown's Battlegrounds w wersji mobilnej ma spory problem z graczami, którzy grają w tytuł za pomocą klawiatur i myszek podłączonych do urządzeń mobilnych, ale deweloperzy nie chcą z tym walczyć. Tencent przygotował oficjalny emulator.

PUBG Mobile jest już dostępny na urządzeniach z systemami iOS oraz Android, jednak gra ma spory problem z zawodnikami, którzy strzelają do rywali za pomocą myszek oraz klawiatur. Nie jest raczej zaskoczeniem, że gracze podłączając dodatkowy sprzęt zyskują ogromną przewagę.

PUBG skłonił 15-latka do zamordowania studentki

Twórcy PlayerUnknown's Battlegrounds nie zamierzają walczyć z taką praktyką. Studio przygotowało nawet specjalny emulator, dzięki któremu każdy zainteresowany może zagrać w PUBG Mobile na komputerze, czyli właśnie za pomocą myszki i klawiatury.

Program aktualnie działa w wersji beta, więc ogranicza się wyłącznie do rywalizacji Emulator vs. Emulator, jednak według plotek, autorzy zamierzają udostępnić zmagania szerokiemu grono odbiorców, czyli w prostych słowach zezwolą na rywalizację Emulator vs. smartfony/tablety.

Pliki zagarniecie z tego miejsca – na początku deweloperzy pozwalają pobrać program „Tencent Gaming Buddy”, który następnie ściągnie pliki z grą.

Mam przy tym wrażenie, że deweloperzy PUBG Mobile nie mają głębszego pomysłu na małą wersję, która choć działa naprawdę nieźle (w weekend majowy rozegrałem kilka spotkań), to jednak wciąż problemem pozostają gracze, którzy wspomagają się w celowaniu myszkami.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: PlayerUnknown's Battlegrounds pubg tencent