Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.05.2018 13:35
Quantum Break 2 ma znajdować się w produkcji, ale nie możemy liczyć na rychłą premierę
1210V

Quantum Break 2 ma znajdować się w produkcji, ale nie możemy liczyć na rychłą premierę

Remedy Entertainment na tegorocznym E3 pokaże P7. Tajny projekt uznanego studia zmierza na PlayStation 4, Xboksa One i komputery osobiste, ale według najnowszych przecieków, twórcy opracowują również kontynuację historii z 2016 roku.

Fińskie Remedy Entertainment zostało założone w 1995 roku i od tego czasu twórcy pracowali nad takimi seriami jak Max Payne, Death Rally, Alan Wake, a w ostatnim czasie przygotowali Quantum Break, które trafiło wyłącznie na Xboksa One oraz komputery osobiste.

P7 od twórców Alan Wake na E3 2018

Twórcy postanowili znacząco rozszerzyć swoją działalność i zespół zapowiedział prace nad tytułami dla szerszego grona odbiorców. Pierwszą propozycją po wewnętrznych zmianach jest wspomniany P7, który zostanie ujawniony już na tegorocznym E3.

Studio ma jednak pracować nad kolejną grą. Według najnowszej plotki we wczesnej fazie powstawania znajduje się Quantum Break 2, o którym powinniśmy usłyszeć oficjalnie dopiero za dobrych kilka miesięcy.

Informacją podzielił się H.R. Nikoofar – kompozytor – który podkreślił, że P7 nie jest w żaden sposób powiązane z Quantum Break 2, ponieważ są to dwa różne projekty. W tym wypadku trudno określić, że nowy QB podąży drogą pierwszej odsłony i trafi wyłącznie na Xboksa One i komputery osobiste, ale możliwe, że to właśnie Microsoft zamówił stworzenie kontynuacji.

Mam szczerą nadzieję, że tym razem plotka nie zostanie potwierdzona, a Remedy Entertainment już wkrótce zaprezentuje Alan Wake 2. Doskonale zdaję sobie sprawę, że akurat to studio pracuje nad zamówionymi grami, więc jeśli pojawi się zlecenie, to deweloperzy rozpoczną przygotowanie produkcji, ale chciałbym w końcu zobaczyć kontynuację historii pisarza.

Źródło: https://gamingbolt.com/quantum-break-2-is-in-pre-production-rumour

Tagi: plotka quantum break quantum break 2 Remedy Entertainment