Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.05.2018 17:46
Minecraft żegna się ze starszymi konsolami. Ostatnia aktualizacja
6763V

Minecraft żegna się ze starszymi konsolami. Ostatnia aktualizacja

Minecraft nie jest już najczęściej oglądaną produkcją na YouTube. Gra musiała ustąpić przed nowym królem, czyli przed Fortnite. Wyniki Minecraft pewnie jeszcze spadną w związku z najnowszą decyzją Microsoftu.

Kolejna duża aktualizacja Minecraft będzie ostatnią dla last-genowych konsol.

Minecraft nie jest już najczęściej oglądaną grą na YouTube

Microsoft wydał komunikat, w którym wyjaśnia powód takiej decyzji. Podobno liczba graczy nadal bawiących się na PS3/X360/Wii U to tylko 5% spośród wszystkich posiadaczy Minecraft. W takiej sytuacji wydawcy nie opłaca się już inwestować w rozwijanie starszych wersji Minecraft. Do grupy konsol last-genowych Microsoft zalicza również PS Vita.

"PS3, X360, PSVita i Wii U otrzymają Aktualizację Aquatic, ale będzie to ostatnia próby utrzymania świeżości tych starszych wersji. Chcielibyśmy oczywiście cały czas zapewniać nową zawartość naszym graczom, ale starsze konsole to obecnie tylko 5% naszej aktywnej bazy graczy, więc podjęliśmy trudną decyzję o przeniesieniu całej naszej uwagi na platformy, gdzie bawi się najwięcej osób: PS4, mobile, Windows 10, Xbox One i Switch".

Aktualizacja Aquatic wprowadzi do Minecraft przede wszystkim nowe "bloczki", czyli rozbudowane środowisko wodne, w którym ponurkujemy i np. zapolujemy na delfiny i żółwie.

Premiery aktualizacji Aquatic można się spodziewać już w najbliższych tygodniach.

Tagi: 4j studio Microsoft minecraft Mojang PS3 psvita Vita wii u x360