Roger Żochowski Roger Żochowski 02.04.2018 13:14
Minecraft nie jest już najczęściej oglądaną grą na YouTube - mamy nowego "króla"
9108V

Minecraft nie jest już najczęściej oglądaną grą na YouTube - mamy nowego "króla"

3,7 miliarda wyświetleń przez miesiąc - to wynik, jaki rok temu generował Minecraft bijący na głowę choćby takie produkcje jak PUBG czy GTA V. Wygląda jednak na to, że w końcu znalazła się produkcja, która na dłużej przerwie ten monopol. 

Minecraft przez długi czas utrzymywał się na pierwszym miejscu mając trzy razy więcej wyświetleń niż drugie na liście GTA V. Jednak od sierpnia 2017 roku można było zobaczyć, że wyświetlenia generowane przez produkcję Mojanga zaczynają dość mocno spadać. Jednocześnie cieszący się ogromną popularnością dodatek do Fortnite -  Battle Royale - wystrzelił w statystykach jak z procy. Wystarczy tylko wspomnieć, że w ubiegłym miesiącu gra osiągnęła wynik 2,4 miliarda wyświetleń.

Ogromna aktualizacja do Fortnite

To pozwoliło wyprzedzić nie tylko PUBG-a, który przecież był pierwszy a Fortnite nie uniknęło nawet oskarżeń o plagiat, ale również wspomnianego Minecrafta. Doskonale obrazuje to poniższy wykres.

Mamy tu do czynienia z pewnym fenomenem. Od stycznia do lutego oglądalność Fortnite wzrosła aż o 151%. W ciągu ostatnich 6 miesięcy średnia stopa wzrostu oglądalności w Fortnite na YouTube wyniosła z kolei +97%. To nie wszystko - liczba publikowanych filmów z Fortnite wzrosła z 9945 (1 lutego) do 12762 (1 marca) w ciągu zaledwie jednego miesiąca zaliczając wzrost o 28%.

Fortnite osiągnął łączny 1 miliard wyświetleń na YouTube w listopadzie 2017 r., W ciągu zaledwie 5 miesięcy od premiery i 3 miesiące po wydaniu trybu Battle Royale. PUBG potrzebował na to 8 miesięcy, Clash Royale (hit na urządzenia mobilne) - 4 miesiące. W przypadku Minecrafta miliard wyświetleń udało się osiągnąć dopiero po 2 latach, ale były to zupełnie inne czasy, więc ciężko jest tu porównywać. 

Bez wątpienia sukces Fortine zawdzięcza nie tylko rozgrywce, ale przede wszystkim faktem, że dodatek Battle Royale jest zupełnie darmowy. W przypadku konkurencyjnego PUBG-a trzeba już nieco zapłacić. Wygląda jednak na to, że moda na formułę Battle Royale zaleje niedługo rynek, bo każdy będzie chciał dziabnąć kawałek tortu. Pytanie kiedy taka formuła zabawy znudzi się graczom? 

Źródło: https://matchmade.tv/posts/2018-03-29-fortnite-is-now-the-biggest-game-on-youtube/

Tagi: Fortnite minecraft pubg