Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.05.2018 14:59
https://wccftech.com/sony-microsoft-nintendo-warranty/
3964V

Sony, Microsoft i Nintendo otrzymały ostrzeżenie dotyczące nielegalnej praktyki gwarancyjnej

Kilka wielkich korporacji zajmujących się produkcją urządzeń ma spory problem. Federalna Komisja Handlu zdecydowała się wystosować oficjalny list, który ma zmusić producentów do zmiany nielegalnych praktyk.

Jeśli kiedykolwiek mieliście większy problem z konsolą Sony, Microsoftu lub Nintendo to na pewno wiecie, że znalezienie dobrego salonu odpowiedzialnego za naprawę urządzeń nie jest już takie proste. Wielu specjalistów zdecydowało się porzucić swoje biznesy, ponieważ producenci urządzeń naklejają na sprzęt plomby, które po zerwaniu sprawiają, że klient traci gwarancję.

Xbox Game Pass z nową ceną w Polsce

My jesteśmy z tego powodu zmuszeni do wysyłania maszyny do producenta, jednak według Federalnej Komisji Handlu (niezależna agencja rządu Stanów Zjednoczonych) taka praktyka jest nielegalna. Zgodnie z amerykańskim prawem produkt o wartości przekraczającej 5 dolarów nie może zawierać jakichkolwiek ograniczeń dotyczących naprawy gwarancyjnej.

FTC zdecydowała się w końcu egzekwować te prawo i Sony, Microsoft, Nintendo, a nawet Hyundai, ASUS oraz HTC otrzymały pisemne ostrzeżenia. Komisja zebrała dane ze stron internetowych, a teraz zamierza dokładnie przyjrzeć się pisemnym gwarancjom, jednak nawet już teraz przedstawiciele wspomnianych korporacji mają wymóg dostosowania się do ustawy.

Jednocześnie FTC zaznacza, że wysłanie ostrzeżenia nie sprawi, że Komisja nie będzie podejmować działań w zakresie egzekwowania prawa oraz dochodzenia odpowiednich zakazów sądowych i pieniężnych przeciwko wymienionym firmom w związku z przeszłymi lub przyszłymi naruszeniami prawa.

Sony, Microsoft, Nintendo, Hyundai, ASUS oraz HTC otrzymały pisma 9 kwietnia i mają czas do 9 maja na dokonanie zmian – usunięcie naklejek oraz dostosowanie gwarancji do ustawy.

Źródło: https://wccftech.com/sony-microsoft-nintendo-warranty/

Tagi: gwarancja Microsoft Nintendo Nintendo Switch playstation 4 Sony tweet xbox one