Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.05.2018 11:12
Atari VCS z ceną ostateczną. Data startu zamówień przedpremierowych, pierwsze gry i funkcje
2752V

Atari VCS z ceną ostateczną. Data startu zamówień przedpremierowych, pierwsze gry i funkcje

Atari szykuje się do premiery Atari VCS. Nową konsolę zamówimy już w tym miesiącu, więc korporacja postanowiła przedstawić gorące szczegóły dotyczące urządzenia.

30 maja Atari rozpocznie zbieranie zamówień przedpremierowych na Atari VCS. Firma aktualnie nie potwierdziła, czy zdoła zaspokoić wielkie zainteresowanie retro konsolą, więc najwięksi fani korporacji powinni już pod koniec miesiąca kliknąć przycisk „kupuję”.

Atari VCS nie będzie zwykłą retro konsolą. Atari myśli o wskrzeszeniu ponad 200 IP

Atari VCS Onyx będzie dostępny za 199 dolarów (około 696 zł) – jest to cena pakietu „Early Bird”, jednak aktualnie nie poznaliśmy dokładnej zawartości pudełka. Firma zaznacza jednocześnie, że klienci otrzymają również możliwość dokupić klasyczny dżojstik i nowoczesny kontroler.  

Urządzenie skorzysta z systemu opartego na Linuksie i pozwoli grać, tworzyć, czy też portować własne produkcje oraz treści multimedialne na system. Od dnia premiery zainteresowani otrzymają możliwość zagrania w ponad 100 klasycznych tytułów – na wstępnej liście pojawiają się takie marki jak Asteroids, Centipede, Breakout, Missile Command, Gravitar i Yars’ Revenge.

Propozycja Atari jest przygotowana we współpracy z AMD – to właśnie ta firma dostarczy podzespoły (procesor oraz grafika) i Atari VCS wspiera rozdzielczość 4K, HDR, 60 klatek na sekundę, posiada wbudowany dysk, pozwoli dołożyć kolejną przestrzeń, skorzysta z Wi-Fi oraz Bluetooth 5.0 i obsłuży USB 3.0.

Konsole zostaną wysłane do klientów wiosną 2019 roku.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: atari atari vcs cena preorder