Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.04.2018 15:02
Call of Juarez wraca do Techlandu. To może czas na kontynuację?
725V

Call of Juarez wraca do Techlandu. To może czas na kontynuację?

Techland właśnie potwierdził przejęcie praw wydawniczych do serii Call of Juarez. Z tej okazji gracze mogą w lepszej cenie kupić Call of Juarez: Gunslinger, które jednocześnie wróciło do sprzedaży i powiększa globalną ofertę studia.

Call of Juarez zadebiutowało we wrześniu 2006 roku, a w 2009, 2011 i 2013 roku na rynku pojawiły się kolejne odsłony serii. Nad wszystkimi produkcjami pracował Techland, jednak wydawcą od początku był Ubisoft.

Metro Exodus w Polsce z lokalizacją. Techland opiekuje się grą

Właśnie na moją skrzynkę wpadła bardzo ciekawa wiadomość. Techland oficjalnie potwierdził przejęcie praw wydawniczych do serii Call of Juarez:

„Stworzona przez Techland seria Call of Juarez cieszyła się uznaniem krytyków i doczekała oddanej społeczności. Techland stawia kolejne kroki na drodze do zostania wiodącym wydawcą i dlatego jesteśmy zachwyceni faktem, że do naszego portfolio wraca Call of Juarez: Gunslinger. Dziękujemy Ubisoftowi za wspaniałą pracę włożoną w wydawanie gier z serii. Będziemy kontynuować ich dzieło i wspierać społeczność Call of Juarez z takim samym oddaniem”

Powyższe słowa wypowiedział Adam Lasoń, COO Techland Publishing, który jednocześnie zaprasza graczy do zakupu Call of Juarez: Gunslinger – gra jest dostępna na Steam w cenie 33,33 zł (33% rabat z 49,99 zł). Wkrótce mamy również otrzymać szczegóły dotyczące dostępności cyfrowych wersji pozostałych odsłon Call of Juarez.

Jest to naprawdę ciekawa wiadomość, która pokazuje, że Techland chce dbać o swoje IP. Nie zamierzam tym razem korzystać z kryształowej kuli…. Ale może to najwyższy czas na pokazanie tajnego projektu warszawskiego oddziału Techlandu? Jak wiadomo od kilku lat studio rozwija dwie produkcje AAA, które wciąż nie zostały ujawnione. Z wielką chęcią przytuliłbym (i pewnie nie tylko ja!) pełnoprawną kontynuację Call of Juarez.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: