Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.05.2018 07:30
Avengers: Wojna bez granic z historycznym wynikiem!
2000V

Avengers: Wojna bez granic z historycznym wynikiem!

Najnowsza produkcja braci Russo nie bierze jeńców. Avengers: Wojna bez granic zanotował najlepszy wynik otwarcia w historii i film zdołał pobić między innymi Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy z 2015 roku. To dopiero początek dobrych wieści dla włodarzy Marvela.

W ostatnich dniach nie możecie narzekać na brak ciekawych treści dotyczących uniwersum Marvela. W weekend Rozbo zaprosił Was na Temat Tygodnia, a kilka dni wcześniej Piotrek zdecydował się zawalczyć i stworzył ranking filmów Marvel Cinematic Universe.

Avengers: Wojna bez granic - recenzja filmu. Zdecydowanie najlepsza część Avengersów

Nie jest to oczywiście przypadek, bo w przypadku Avengers: Wojna bez granic możemy mówić o wielkim hicie. Film w pierwszy weekend zgarnął 630 mln dolarów na niemal całym świecie i jest to najlepszy rezultat w historii kina! Trzeba jednocześnie pamiętać, że najnowsza produkcja nie miała jeszcze premiery w Chinach (11.05), czyli drugim co do wielkości rynku filmowym na świecie.

W samych Stanach Zjednoczonych film zarobił 250 mln dolarów i tym samym pobił Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy – opowieść w uniwersum Star Wars zgarnęła w pierwszych dniach 247,9 mln dolarów. Jak łatwo policzyć, w pozostałych krajach Avengers: Wojna bez granic wygenerował 380 mln dolarów – to 110 mln dolarów więcej niż prognozy (270 mln dolarów).

Sporą ciekawostką jest jednak fakt, że obie marki – Marvel oraz Star Wars – należą do Disneya, którego produkcje dominują w rankingu najlepszych weekendów: 9 na 10 filmów pochodzi właśnie od tej korporacji.

A jak tam Wasze wrażenia po filmie? ;)

Źródło: http://www.abc.net.au/news/2018-04-30/avengers-infinity-war-breaks-box-office-records/9709860

Tagi: