Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.04.2018 15:00
Shadow of the Tomb Raider na polskim zwiastunie. Gorczyca w roli Lary!
2689V

Shadow of the Tomb Raider na polskim zwiastunie. Gorczyca w roli Lary!

Właśnie minęło embargo na publikowanie informacji dotyczących Shadow of the Tomb Raider. Teraz bez problemu możemy przedstawić konkretne szczegóły dotyczące produkcji i na dobry początek mogę śmiało potwierdzić – gra pojawi się w pełnej polskiej wersji językowej.

Jeden z najdziwniejszych przecieków właśnie został oficjalnie zaprezentowany. Chociaż o Shadow of the Tomb Raider wiemy już od dłuższego czasu, to właśnie w Londynie odbywa się specjalny pokaz, na którym deweloperzy prezentują produkcję.

Shadow of the Tomb Raider - ujawniono pierwsze screeny, edycje specjalne i okładkę!

Shadow of the Tomb Raider to pierwsza odsłona przygód Lary Croft przygotowana przez Eidos Montreal. Twórcy korzystali z pomocy Crystal Dynamics, czyli zespołu, które od lat prezentowało graczom kolejne historie poszukiwaczki skarbów. Gra trafi na PlayStation 4, Xboksa One i komputery osobiste dokładnie 14 września.

„Dzięki ich niesamowitej wiedzy, znajomości marki i wyjątkowej kreatywności, Eidos Montreal we współpracy z Crystal Dynamics dostarczą potężne doświadczenie z Shadow of the Tomb Raider. Produkcja wzniesie serię na nowe wyżyny, a Larę Croft na nowe głębie.”

Powyższe słowa powiedział Yosuke Matsuda, prezes i przedstawiciel Square Enix, który nie ukrywa zadowolenia z zaprezentowania produkcji.

„Shadow of the Tomb Raider będzie nowym i nieoczekiwanym wyzwaniem dla Lary Croft. Nasz zespół stworzył zróżnicowany zestaw umiejętności, technik bojowych i sprzętu dla graczy, które trzeba będzie opanować, ponieważ będą one niezbędne, by przetrwać w śmiercionośnej dżungli i grobowcach.”

David Anfossi, kierownik studia Eidos Montréal, zapowiedział natomiast kilka atrakcji. Lara otrzyma teraz więcej umiejętności, a walka będzie prawdopodobnie znacznie ciekawszym doświadczeniem.

Tak jak wcześniej zapowiadano, Shadow of the Tomb Raider jest zakończeniem trylogii, więc autorzy kontynuują wątki. Teraz Croftówna stanie do walki z czasem i jej zadaniem będzie „ocalenie świata przed apokalipsą Majów”.  

Shadow of the Tomb Raider będzie dostępne w pełnej, polskiej wersji językowej i ponownie w rolę Lary Croft wcieli się Karolina Gorczyca.

Pojawiają się również pierwsze szczegóły dotyczące samej rozgrywki – historia wystarczy na 13-15 godzin, gameplay jest bardzo krwawy, jest to zdecydowanie najmroczniejsza odsłona serii, czarnym charakterem jest „doktor Dominguez”. Lara traktuję opowieść jako „zemstę na Trójcy” i bez problemu (a może nawet z satysfakcją?) będzie eliminować kolejnych przeciwników. Istotne w całej historii będą grobowce – deweloperzy skupiają się na klasycznych rozwiązaniach, wielu pułapkach oraz skomplikowanych zagadkach. Tytuł zdaniem dziennikarzy jest bardzo filmowy – sekwencja otwierająca w Meksyku wygląda podobno kapitalnie. Choć gra jest traktowana jako zwieńczenie trylogii, to są to jednocześnie narodziny Lary Croft jako poszukiwaczki przygód. Nie możemy liczyć na wielką rewolucję w serii, ale przygoda zapowiada się naprawdę dobrze.

Gra otrzyma aż 7 pakietów DLC, a pierwszy gameplay zobaczymy na E3:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: cenega Eidos Montreal Shadow of the Tomb Raider Square Enix