Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.05.2018 07:25
Nintendo planuje nowe gry na 3DS w 2019 r. i później
1478V

Nintendo planuje nowe gry na 3DS w 2019 r. i później

Nintendo już porzuciło 3DS-a i 2DS-a (i stąd te przeceny)? Nic z tych rzeczy  - przynajmniej tak twierdzi japońska korporacja.

W ostatnich tygodniach pojawiają się liczne promocje na konsole i gry 2DS/3DS (m.in. w Muve.pl 2DS z Mario Kart 7 można było wyrwać za 335 zł). Niektórzy twierdzą, że to zwiastun zbliżającego się zgonu handheldów z rodziny 3DS-ów, które mają odejść w cień historii, by zrobić miejsce dla Switch.

Promocja w sklepie Muve związana z 3DS

Nintendo twierdzi jednak, że nie powinniśmy się obawiać o losy 3DS-ów. Tatsumi Kimishima ogłosił w trakcie ostatniego spotkania z inwestorami, że japońska firma ma plany software'owe związane z 3DS-em "nawet w 2019 roku i dalej". Wygląda więc na to, że potwierdza się to, co mówili przedstawiciele Nintendo w momencie premiery Switch - że 3DS może współistnieć ze Switchem.

"Będziemy kontynuować rozwijanie 3DS przez wykorzystywanie dużej bazy użytkowników i bogatej oferty software'u. Badamy jak jeszcze zwiększyć zainteresowanie 3DS wśród obecnych i przyszłych posiadaczy konsoli. (...) Oprócz tytułów, które już znajdują się w sprzedaży, zapowiadamy nowe gry na 3DS. Przygotowujemy nawet świeży software na 2019 rok i dalej. Częścią naszego planu jest utrzymanie tego biznesu, przez wykorzystywanie nowych gier" - powiedział jeszcze aktualny prezes Nintendo (w czerwcu zastąpi go nowa osoba).

Pozostaje zatem czekać na nowe zapowiedzi exclusivów na 3DS. Już w okolicach targów E3 2018 Nintendo powinno ujawnić, jakie ma plany w związku z tym handheldem na 2019 rok.

Źródło: http://www.shacknews.com/article/104652/nintendo-details-plans-to-support-3ds-in-2019-and-beyond

Tagi: