Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 26.04.2018 10:11
Switch wciąż sprzedaje się doskonale. Prezes Nintendo ustępuje ze stanowiska
2125V

Switch wciąż sprzedaje się doskonale. Prezes Nintendo ustępuje ze stanowiska

Nintendo ma powody do zadowolenia, bo sprzedaż Switch jest znakomita. Okazuje się jednak, że obecny prezes japońskiej korporacji nie zabawi już długo na swoim stanowisku.

Nintendo jest na fali. Firma podała, że sprzedała do sklepów już 17.79 mln Switchów (dane pochodzą z 31 marca). Taki wynik oznacza, że tylko przez pierwsze 3 miesiące 2018 roku Nintendo sprzedało 2,93 mln egzemplarzy konsol Switch. Jeśli chodzi o software, to wielkie N opchnęło już prawie 69 mln kopii gier.

Najlepsze gry na Nintendo Switch

Nadal sporym zainteresowaniem cieszą się też 3DS-y. Wszystkie modele tej konsoli mogą się już pochwalić wynikiem na poziomie 72,5 mln sztuk.

Tak znakomite wyniki nie będą mieć jednak wpływu na pozostanie Tatsumiego Kimishimy w firmie. Okazuje się, że aktualny prezes Nintendo ustąpi ze stanowiska prezesa już 28 czerwca 2018 r. Zastąpi go Shuntaro Furukawa.

Kimishima zastąpił Satoru Iwatę po jego śmierci i pełnił obowiązki CEO Nintendo od września 2015 roku. Możliwe, że jego odejście ma związek z ogromnym problemem, który Nintendo ma teraz na głowie, czyli ze złamaniem zabezpieczeń Switch, o czym pisaliśmy wczoraj.

Tagi: