Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 25.04.2018 10:21
SaGa: Scarlet Grace trafi na Switch, PS4, PC. Zwiastun nowego jRPG
690V

SaGa: Scarlet Grace trafi na Switch, PS4, PC. Zwiastun nowego jRPG

Square Enix ma większe plany w stosunku do SaGa: Scarlet Grace niż się mogło początkowo wydawać. Japońska firma wprowadzi nowego role-playa na rynek nie tylko w mobilnej formie, ale również na PS4, Switch i PC.

SaGa: Scarlet Grace – Hiiro no Yabou to wzbogacona i dopieszczona konwersja  SaGa: Scarlet Grace. W tytule - tradycyjnie dla serii SaGa - poznamy wielopokoleniową historię, z kilkoma głównymi bohaterami. 

Venom. Pierwszy konkretny zwiastun!

Wg Square Enix SaGa: Scarlet Grace jest największą produkcją z tej serii w historii. Eksploracja ograniczona jest jednak tylko do mapy świata. Inne lokacje występują w postaci statycznych obrazów. Struktura Scarlet Grace jest przy tym nieliniowa, tzn. w trakcie przygody co chwila mamy podejmować decyzje wpływające na przebieg narracji.

System walki jest tradycyjnie dla gatunku jRPG turowy i duże znaczenie taktyczne odgrywają w nim formacje prowadzonej drużyny.

W jaki sposób Square Enix wzbogaciło ten tytuł? Firma chwali się, że wprowadziła dubbing dla wszystkich postaci z drużyny, świeże utwory muzyczne oraz dużą ilość pobocznych zleceń i wydarzeń. W grze wystąpią też 3 nowe postacie (Camellia, Savitt oraz Poet).

Pod względem technicznym wydawca chwali się skróceniem loadingów, zwiększeniem rozdzielczości i poprawkami w wykonaniu menusów/interfejsu. Gra trafi na rynek japoński w wersji na PS4, Switch, PC, iOS i Android 2 sierpnia. Wersje konsole otrzymają pudełkowe wydania. Nie wiadomo jeszcze, kiedy SaGa: Scarlet Grace trafi na rynki zachodnie.

Tagi: mobile PC ps4 saga SaGa Scarlet Grace Square Enix switch