Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.04.2018 13:33
Twórcy serii Yakuza pracują nad nowym IP
433V

Twórcy serii Yakuza pracują nad nowym IP

Deweloperzy odpowiedzialni za sukces serii Yakuza rozwijają zupełnie nową markę. Nie będzie to mały tytuł przygotowany wyłącznie dla urządzeń mobilnych – autorzy skupiają się nad wykreowaniem produkcji na duże urządzenia.

Dopiero w tym tygodniu gracze z Zachodu mogą zapoznać się z pełną wersją Yakuza 6: The Song of Life, a Japończycy opracowują już kolejną odsłonę tej uznanej serii. Możecie mieć jednocześnie pewność, że SEGA nie zamierza męczyć wyłącznie jednej marki i pracuje nad zupełnie nowym IP.

Yakuza 6: The Song of Life - recenzja gry. Rewolucja w serii

Haruki Satomi w rozmowie z dziennikarzem Weekly Famitsu zdradził, że jego studio zamierza przygotowywać znacznie więcej nowych IP, które trafią na automaty, urządzenia mobilne, konsole oraz inne sprzęty. Potwierdzeniem tych słów jest nowa marka, która jest przygotowywana przez główny zespół odpowiedzialny za rozwój marki Yakuza.

Deweloperzy pracują nad „dużym tytułem przeznaczonym dla konsol domowych”, na który „fani powinni wyczekiwać z niecierpliwością”.

Dyrektor generalny nie chciał zdradzać dodatkowych informacji, jednak te powinny zostać ujawnione jeszcze w tym roku – w końcu w kolejnych miesiącach będziemy świadkami kilku dużych imprez, na których mogą pojawić się pracownicy Segi.

Japońskie studio rozwija wciąż Shin Yakuza, w którym poznamy losy zupełnie nowego bohatera – Ichiban Kasuga ma znacząco różnić się od Kazumy Kiryu.

Źródło: https://www.dualshockers.com/unannounced-new-ip-yakuza-studio/

Tagi: haruki satomi Sega shin yakuza yakuza