Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.04.2018 08:31
Neo Geo. SNK zapowiada nową konsolę z kolekcją hitów
1358V

Neo Geo. SNK zapowiada nową konsolę z kolekcją hitów

Wstrzeliliśmy się prawie idealnie z naszą lutową "topką". Niedawno wskazywaliśmy 10 najwspanialszych gier z konsoli Neo Geo a właśnie okazuje się, że SNK dojrzało do... reaktywacji tego kultowego wśród fanów bijatyk sprzętu.

Nie tylko Sega pozazdrościła sukcesów Nintnedo na polu "retrokonsol" (jak wiadomo kilka dni temu zapowiedziano Mega Drive Mini). Tym razem tematem zainteresowało się SNK.

10 najlepszych gier z Neo Geo

Na 2018 rok przypadają 40 urodziny SNK. W związku z tym wydarzeniem firma zapowiedziała na Twitterze, że wprowadzi na rynek "nową maszynkę do grania, na której znajdzie się kompilacja popularnych tytułów z Neo Geo".

W komunikacie wymieniono The King of Fighters, Fatal Fury, Samurai Shodown i Metal Slug, więc wiadomo już mniej, jakich hitów na pewno nie zabraknie w reaktywowanej konsoli Neo Geo.

Niestety to tyle jeśli chodzi o ogłoszenie SNK. Firma nie opublikowała nawet jednego zdjęcia ze swoją konsolą. Na Twitterze pojawiła się tylko grafika z przedmiotem okrytym czarną zasłoną i napisem "Neo Geo". Coraz bliżej do targów E3 2018, więc pewnie SNK zaczeka z pełnym ujawnieniem swojej retrokonsoli do czerwca.

Zachęcam przy okazji do sprawdzenia naszego rankingu 10 najlepszych gier z Neo Geo. Żadnej z gier z tej listy nie powinno zabraknąć na zapowiedzianym sprzęcie SNK. Obecnie przystanią dla fanów gier z Neo Geo stał się Switch, gdzie można kupić w cyfrowej dystrybucji większość najlepszych gier z tej zasłużonej konsoli.

Już w 2012 roku SNK próbowało szczęścia na rynku z przenośną wersją Neo Geo. Sprzęt nie cieszył się jednak wtedy popularnością.

Źródło: https://twitter.com/SNKPofficial_jp

Tagi: japonia Konsola neo geo retro Sega Mega Drive Mini SNK