Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.04.2018 20:11
Dyrektor kreatywny Spider-Man zachwycony pracą zespołów first-party Sony
1036V

Dyrektor kreatywny Spider-Man zachwycony pracą zespołów first-party Sony

Spider-Man to jednoczesny projekt Insomniac Games, Sony oraz Marvela. Trzy firmy zdecydowały się wspólnymi siłami rozwijać produkcję i właśnie w temacie współpracy postanowił wypowiedzieć się dyrektor kreatywny produkcji.

Insomniac Games od wielu lat współpracuje z Sony. Studio pracowało nad markami Spyro, Ratchet & Clank oraz Resistance, które zadebiutowały wyłącznie na sprzętach PlayStation. Twórcy od 1996 do 2011 roku przygotowywali gry wyłącznie na japońskie konsole, ale wciąż  nie zostali wykupieni przez Sony.

Spider-Man prezentuje 2 złoczyńców

Bryan Intihar ma przyjemność pracować nad Spider-Manem. Dyrektor kreatywny rozmawiał z dziennikarzem The Telegraph i nie ukrywał, że współpraca z japońską korporacją to wyjątkowa przyjemność:

„Pracujemy z Sony od 20 lat, prawda? Tak jak byłem podekscytowany podjęciem współpracy z Marvelem, tak mocno byłem podekscytowany kolejną współpracą z Sony.”

Przedstawiciel Insomniac Games w superlatywach wypowiedział się również o wewnętrznych zespołach Sony, z którymi jego firma stale współpracuje:  

„Jestem zachwycony i pod ogromnym wrażeniem pracy, jaką wykonują studia first-party: spójrzcie na Guerrilla, to co zrobili z Horizon: Zero Dawn. Oczywiście jest też Naughty Dog, z którymi od dłuższego czasu jesteśmy w bardzo dobrych kontaktach. Jestem ogromnym fanem God of Wara i uważam, że Corly Barlog i zespół z Santa Monica wykonali wspaniałą robotę. Spójrzcie też na Sucker Punch i to co robią ze swoim nowym IP.”

Chociaż Insomniac Games nie jest częścią SCE Worldwide Studios, to Bryan Intihar ma świadomość, że Spider-Man musi trzymać poziom między innymi wyjątkowego God of War:

„Jesteśmy częścią tego zespołu i jestem z tego dumny. Według mnie musimy podtrzymać tę jakość i dostarczać gry na poziomie innych ekskluzywnych tytułów.”

Źródło: https://wccftech.com/spider-man-director-first-party-studios/

Tagi: Insomniac Games playstation 4 sony Spider-Man