Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.04.2018 17:39
God of War z bezpłatną aplikacją AR. Pierwsza taka produkcja PlayStation
1925V

God of War z bezpłatną aplikacją AR. Pierwsza taka produkcja PlayStation

God of War zadebiutuje już w najbliższy piątek, więc Sony zdecydowało się na opublikowanie pewnego eksperymentu. Gracze mogą sprawdzić God of War: Mimir’s Vision, czyli specjalną aplikację przygotowaną dla urządzeń z iOS oraz Androidem na pokładzie.

God of War nie posiada jakiegokolwiek wsparcia dla wirtualnej rzeczywistości, ale Sony postanowiło wykorzystać markę do pewnego eksperymentu. Firma przygotowała God of War: Mimir’s Vision, czyli aplikację AR wykorzystującą ARKit i ARCore.

God of War bez Atreusa. Sony nie chciało syna Kratosa

Na iTunes i Google Play znalazła się aplikacja God of War: Mimir’s Vision, która po zainstalowaniu pozwoli zainteresowanym zbadać nową krainę. Kratos wraz ze swoim synem trafią do Midgaru i dzięki propozycji możemy zwiedzić przygotowane przez deweloperów miejsca.

To oczywiście pewne wprowadzenie – autorzy pozwolą graczom poznać dodatkowe informacje dotyczące God of War oraz wykreowanej historii. Aktualnie korporacja nie potwierdziła, czy zamierza aktualizować program i przygotowywać dodatkowe elementy.

Jest to bardzo ciekawa sytuacja, ponieważ Sony pierwszy raz w historii wykorzystuje AR do promowania swoich gier. Wcześniej firma do takich celów wykorzystywała między innymi PlayStation VR, ale jak widać, w tym wypadku Japończycy zdecydowali się na pewien eksperyment.

Szczerze mówiąc nie miałem okazji sprawdzić God of War: Mimir’s Vision, ale zainteresowani pobiorą pliki dzięki następującym odnośnikom:

Źródło: https://uploadvr.com/god-war-mimirs-vision-playstations-first-ar-tie-app/

Tagi: aplikacja ar god of war playstation 4 Santa Monica Studio sony