SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.04.2018 21:28
PES bez Ligi Mistrzów i Ligi Europy! UEFA kończy współpracę z Konami
3562V

PES bez Ligi Mistrzów i Ligi Europy! UEFA kończy współpracę z Konami

Nie mam dobrych informacji dla fanów piłki nożnej z Japonii. UEFA oficjalnie zakończyła współpracę z Konami i wiele na to wskazuje, że w PES 2019 nie zobaczymy oficjalnych rozgrywek Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy.

Konami od lat walczy z Electronic Arts o prawa do drużyn, piłkarzy, stadionów, czy też wydarzeń sportowych. Jednym z największych atutów produkcji od dekady było oficjalne wsparcie Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy, które wkrótce zostanie zakończone.

FIFA 18 World Cup może zadebiutować jako darmowy dodatek

UEFA ogłosiła oficjalnie zakończenie dziesięcioletniej współpracy z Konami – finał Ligi Mistrzów w Kijowie będzie ostatnim miejscem, na którym zobaczymy banery produkcji Japończyków. Jest to na pewno bardzo bolesna sytuacja dla Konami, ponieważ marka Ligi Mistrzów była kapitalnym wabikiem na klientów Pro Evolution Soccer z całego świata.

Co dalej? UEFA aktualnie nie mówi tego wprost, ale bardzo możliwe, że Liga Mistrzów trafi do konkurencji. Jednocześnie korporacja podkreśla, że zamierza nadal pracować z Konami:

„W tym roku skoncentrujemy się na innych obszarach. Będziemy nadal poszukiwać alternatywnych sposobów współpracy UEFA i Konami, ponieważ nasze relacje są nadal silne."

Jeśli faktycznie FIFA 19 otrzyma pełne wsparcie Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy, to będziemy mogli mówić o pełnej dominacji w temacie licencji. W sumie możemy mieć pewność, że Electronic Arts chętnie przyjmie w swoje skromne progi europejskie rozgrywki – w końcu nawet tryb Droga do sławy może zostać w wyjątkowy sposób rozwinięty dzięki oficjalnemu partnerstwu z Uefą.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: fifa FIFA 19 Liga Mistrzów pes pes 19 pes 2019 uefa