Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.04.2018 17:56
CS GO z konkurencją od Riot Games? Twórcy League of Legends mają pracować nad shooterem
3504V

CS GO z konkurencją od Riot Games? Twórcy League of Legends mają pracować nad shooterem

Twórcy League of Legends nie mogą narzekać na brak sukcesów, ale według najnowszych plotek, studio zamierza podbić jeszcze jeden gatunek. RioT Games ma podobno ogromne plany i zamierza zdetronizować Valve.

Największym sukcesem Riot Games jest oczywiście League of Legends. Gra cieszy się kapitalnym zainteresowaniem i jest to lider wśród produkcji z gatunku MOBA.

League of Legends z „ niepotrzebnie seksowną” bohaterką

Od kilku dni pojawiają się w Sieci plotki, według których Riot Games zamierza zdetronizować króla strzelanek. CS GO wciąż zalicza kapitalne rezultaty i jest to jeden z głównych tytułów esportowych, ale sytuacja może się już wkrótce zmienić.

Riot Games ma pracować nad odpowiednikiem CS GO, który może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Firma ma ogromne doświadczenie w sieciowych tytułach, a od dawna wiadomo, że Valve czuje się zbyt pewnie na fotelu lidera.

Dotychczas doniesienia pochodziły z mało znanych źródeł, ale tym razem w sprawie wypowiedział się Mikail "Maikelele" Bill – jeden z najbardziej znanych, szwedzkich graczy CS GO, który przez lata reprezentował takie zespoły jak Ninjas in Pyjamas i FaZe Clan.

Maikelele również słyszał o powstawaniu produkcji, która ma być „odpowiednikiem CSGO”. Jeśli autorzy zdecydują się na model biznesowy free-2-play i wpompują w grę odpowiednie środki, to możemy być świadkami ciekawych wydarzeń na rynku sportów elektronicznych.

Źródło: Twitter.com

Tagi: