Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.04.2018 17:38
League of Legends z „ niepotrzebnie seksowną” bohaterką
2312V

League of Legends z „ niepotrzebnie seksowną” bohaterką

Sympatycy League of Legends nie zamierzają patrzeć na wielki dekolt jednej z postaci. Gracze wyrazili swoje nieprzychylne opinie o nowej bohaterce, więc deweloperzy postanowili zareagować.

Kai'Sa to pierwsza bohaterka wydana w 2018 roku do League of Legends, a jednocześnie pierwsza postać, która wraz ze skórką otrzymała do niej barwę. Jej oryginalne imię „Kaisa” pochodzi z Estonii oraz Finlandii. Jest zaginioną córką Kassadina.

Gry w Biedronce. 78 tytułów na PS4, XOne, PS3, X360 i PC

„Przyznajemy, że dekolt Kai'Sa nie spodobał się graczom i sprawił, że postać wyglądała niepotrzebnie seksownie, nawet jeśli to nie było naszym zamiarem.”

Powyższe słowa przedstawił w oświadczeniu Riot, który postanowił zmienić bohaterkę. Jest to bardzo niespotykana sytuacja, ponieważ szczerze mówiąc Kai'Sa nie wygląda „zbyt seksownie” i w zasadzie nie wyróżnia się od postaci z innych gier.

Twórcy podkreślają, że Kai'Sa wcześniej nie posiadała „głębokiego dekoltu”, ale po wrzuceniu jej do gry okazało się, że jej ciemne włosy w połączeniu ze strojem psują efekt. Z tego powodu zdecydowano się na zmiany, które nie spodobały się graczom. Riot podkreśla, że zespół odpowiedzialny za postać mógł w lepszy sposób rozwiązać ten „problem”.

League of Legends to produkcja free-2-play, w której deweloperzy zarabiają na sprzedaży bohaterów oraz skórek i za każdym razem studio stara się wykreować ciekawe postacie. Każdy z wojowników posiada swoją dokładną historię, więc zespół nie może pozwolić sobie na rezygnację z Kai'Sy, ale w ostateczności „Córka Pustki” nie zostanie poprawiona. W przyszłości autorzy będą bardziej wyczuleni na takie sytuacje.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/league-of-legends-dev-admits-kaisa-is-unnecessaril/1100-6458012/

Tagi: League of Legends riot Riot Games