Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.04.2018 17:05
PlayStation 5 ma zadebiutować dopiero za kilka lat. Mark Cerny rozmawia z deweloperami
4063V

PlayStation 5 ma zadebiutować dopiero za kilka lat. Mark Cerny rozmawia z deweloperami

Mark Cerny to główny architekt PlayStation 4 i jednocześnie jedna z twarzy sukcesu konsoli. Japończycy ponownie zatrudnili doświadczonego pracownika, który ma teraz pracować nad rozwojem PlayStation 5.

Najgorętszym pytaniem w naszej branży jest aktualnie data premiery PlayStation 5. Na tym zagadnieniem pochylają się specjaliści z całego świata i swoje kilka słów powiedziało Digital Foundry.

PlayStation 5 nie porzuci płyt. Były szef PlayStation wypowiada się o nowej generacji

Znani dziennikarze zastanawiali się, kiedy tak naprawdę możemy spodziewać się prawdziwej „nowej generacji” i ich zdaniem urządzenie może zaoferować prawdziwy „skok technologiczny” najwcześniej w 2020 roku. Taka sytuacja według Brytyjczyków nie jest możliwa w 2019 roku, ponieważ poszczególne komponenty będą jeszcze zdecydowanie za drogie.

Sytuacja pewnie nie zmieni się na początku 2020 roku, więc Sony może zdecydować się wrzucić urządzenie na końcówkę 2020 roku. Pewnie warto tutaj zaznaczyć, że sporo w tym wypadku zależy od Microsoftu – już wcześniejsze plotki sugerowały, że Japończycy bardzo dokładnie badają teren i przyglądają się reakcji Amerykanów.

Digital Foundry potwierdza jednocześnie wiadomość – Mark Cerny ponownie został oddelegowany do tworzenia urządzenia i aktualnie producent rozmawia z deweloperami na temat urządzenia. Zdaniem przecieków, mężczyzna słucha opinii i zbiera informacje – identyczną sytuację widzieliśmy w przypadku PlayStation 4.

Według wielu znawców, to właśnie Cerny odpowiada za sukces PlayStation 4, ponieważ twórca Marble Madness odrobił zadanie domowe i zaoferował sprzęt, który pokochali gracze na całym świecie.

Źródło: http://www.pushsquare.com/news/2018/04/report_sonys_mark_cerny_is_on_the_road_talking_ps5_with_developers

Tagi: mark cerny playstation 5 sony