Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.04.2018 18:02
Były szef Crystal Dynamics dołączył do Microsoft Studios. Pierwszy projekt poznamy na E3
856V

Były szef Crystal Dynamics dołączył do Microsoft Studios. Pierwszy projekt poznamy na E3

Amerykańska korporacja potrzebuje wielu doświadczonych deweloperów, którzy poprowadzą zespoły do przygotowania wielkich tytułów i właśnie mogę przedstawić taki transfer. Były szef Crystal Dynamics objął posadę w Microsoft Studios.

W grudniu 2015 roku Square Enix potwierdziło zaskakującą wiadomość. Darrell Gallagher po dziesięciu latach pracy zdecydował się opuścić Crystal Dynamics. Mężczyzna w kolejnych latach pracował dla Activision.  

Xbox otrzyma znacznie więcej ekskluzywnych gier. Microsoft rozwija wewnętrzne studia

Darrell Gallagher był odpowiedzialny za między innymi powrót Tomb Raidera – to właśnie od nadzorował prace nad rebootem z 2009 roku, a później pracował nad między innymi Rise of the Tomb Raider, czy też pomagał wszystkim zachodnim zespołom Square Enix. Podczas swojej pracy na stanowisku szefa nadzorował rozwój Just Cause 3, Life is Strange, czy też Deux Ex: Rozłam Ludzkości.  

To bez wątpienia bardzo doświadczony pracownik, który objął teraz kierownicze stanowisko w Microsoft Studios. Wiele na to wskazuje, że to on będzie zajmował się pracami wszystkich zespołów amerykańskiej korporacji.

Możemy jednocześnie przypuszczać, że Gallagher romansował z Microsoft Studios już od kilku dobrych miesięcy, ponieważ według oficjalnej informacji „ekscytująca wiadomość” zostanie ujawniona na tegorocznym E3.

Aktualnie są to wyłącznie przypuszczenia, jednak to właśnie on może zaprezentować nowe studia, które w kolejnych latach będą rozwijać wielkie marki dla fanów marki Xbox.

Źródło: Twitter.com

Tagi: darrell gallagher e3 e3 2018 Microsoft Microsoft Studios