Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.04.2018 13:39
Xbox otrzyma znacznie więcej ekskluzywnych gier. Microsoft rozwija wewnętrzne studia
2541V

Xbox otrzyma znacznie więcej ekskluzywnych gier. Microsoft rozwija wewnętrzne studia

Początek roku to kolejny wyjątkowy czas dla sympatyków konsol z logiem PlayStation, ale Microsoft nie zamierza wyłącznie przyglądać się sukcesom Japończyków. Phil Spencer postanowił wypowiedzieć się o ekskluzywnych produkcjach.

God of War to aktualnie jedna z najlepszych gier ostatnich lat. Tytuł zgarnia fantastyczne oceny i właśnie sytuację tego tytułu, a raczej reakcji na jego sukces fanów Microsoftu, postanowił skomentować dziennikarz redakcji IGN.

God of War. Microsoft znów pokazuje klasę i gratuluje Sony

Ryan McCaffrey wspomniał, że fani Xboksa „umierają” z powodu premiery takich arcydzieł jak God of War na PlayStation. Dziennikarz dodał również, że Sony pracowało 10 lat, by znaleźć się w tym miejscu i móc oferować takie pozycje swoim klientom – praca w tym wypadku rozpoczęła się już w erze PlayStation 3 i choć Xbox również może osiągnąć ten poziom, to zajmie to sporo czasu.

Na wiadomość zdecydował się odpowiedzieć Phil Spencer, który wytłumaczył sytuację – Microsoft skupił się na dostarczeniu sprzętu, usług i teraz nadszedł czas na zespoły first-party:

„Nasz sprzęt wymagał czasu, nasze usługi/platforma/Wsteczna Kompatybilność wymagała czasu i dalszy rozwój wewnętrznych zespołów również wymaga czasu. Wysoka jakość i różnorodność gier first-party (tak, również w przypadku rozgrywki single-player) przygotowana we właściwy sposób jest naszym celem i tym na co zasługują nasi klienci. Możemy osiągnąć wyniki podobne do tych, które widzimy w przypadku sprzętu i platformy.”

Już pod koniec ubiegłego roku szef marki Xbox wspomniał, że mając odpowiedni sprzęt oraz dobre usługi, może teraz skupić się na rozwoju wewnętrznych ekip, które będą pracować nad przygotowaniem ciekawych tytułów.

Jak widać plany się nie zmieniły, a nam pozostaje tylko czekać na pierwsze efekty tych zapowiedzi. Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie Playground Games – studio odpowiedzialne za markę Forza Horizon – otworzyło dodatkowe studio, które ma pracować nad dużym tytułem AAA.

Źródło: Twitter.com

Tagi: