Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.04.2018 17:23
A Way Out dużym sukcesem. Twórcy świętują
1027V

A Way Out dużym sukcesem. Twórcy świętują

Nietypowa, nastawiona wyłącznie na kooperację, rozgrywka nie zniechęciła graczy. Hazelight podało właśnie pierwsze wyniki sprzedaży, które pokazują, że od czasu do czasu warto zaryzykować. Jest to naprawdę pozytywna wiadomość.

W A Way Out poznajemy losy dwóch skazańców, którzy muszą uciec z więzienia. Autorzy postawili na rozgrywkę coop-only, więc podczas historii niemal przez cały czas obserwujemy jednocześnie grę naszego znajomego.

A Way Out - recenzja gry. Na dobre i na złe

Twórcy zaryzykowali decydując się na taką mechanikę, ale jak widać było warto. A Way Out zgarnęło oceny na poziomie 79% i gracze bardzo chętnie pognali po własne wersje – produkcja w dwa tygodnie przekroczyła milion!

„Właśnie dowiedzieliśmy się, że A Way Out sprzedał się w ponad 1 mln egzemplarzy w przeciągu zaledwie dwóch tygodni. Słowa nie opisują, jak wiele to dla nas znaczy. Dziękujemy za wsparcie!”

Pewną ciekawostką na pewno jest fakt, że cenione Brothers: A Tale of Two Sons w rok osiągnęło 800 000 sprzedanych egzemplarzy, a następnie 505 Games zdecydowało się wykupić markę za 500 000 dolarów.

A Way Out to nie tylko sukces Hazelight, ale również bardzo dobry marketing, za który Electronic Arts nie zgarnie nawet złotówki. Wydawca pomagał małemu zespołowi za darmo i dzięki temu tytuł już w dniu premiery mogliśmy nabyć za bardzo dobrą cenę.

Źródło: Twitter.com

Tagi: a way out Electronic Arts hazelight wynik sprzedaży