Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.02.2016 18:01
Znane marki Capcomu powrócą. Onimusha na początek? Włodarze firmy rozważają wskrzeszenie serii
899V

Znane marki Capcomu powrócą. Onimusha na początek? Włodarze firmy rozważają wskrzeszenie serii

Jedna z najlepszych serii, która zaginęła na szóstej generacji konsol to oczywiście Onimusha. Capcom od wielu lat nie pozwolił nam wcielić się w samurajów i walczyć z najróżniejszymi stworami, ale bardzo możliwe, że wkrótce wiele się zmieni. Szefowie studia rozpoczęli dyskusje dotyczące wskrzeszenia uniwersum. 

Zanim otworzycie szampany i zaczniecie świętować… Capcom pewnie w najbliższym czasie nie zapowie kolejnej odsłony serii Onimusha. W brytyjskim Daily Star pojawiły się wypowiedzi Yoshinori Ono, który nie ukrywa, że włodarze Capcomu dyskutowali z nim na temat wskrzeszenia uniwersum.

Znany twórca rozmawiał z ekipą odpowiedzialną za markę, ale żadne prace nie zostały jeszcze rozpoczęte. Studio aktualnie dyskutuje, rozważa i planuje:

„Wszystko, co mogę teraz zrobić to zapewnić fanów, że trwają rozmowy na wysokim szczeblu. My [czyli Capcom – red.] uświadomiliśmy sobie potrzebę przywrócenia niektórych serii i choć nie mogę teraz o tym mówić, to jestem pewien, że w przyszłości pojawią się nowe tytuły z różnych IP, które uszczęśliwią fanów. Ulubieńcy graczy powrócą.”

Wy też czujecie podekscytowanie? Oczywiście mam nadzieję, że ekipa nie zamęczy nas wersjami HD, ale nową odsłonę Onimushy przytulę z wielką radością. W sumie słowa Ono brzmią bardzo interesująco – czyżbyśmy mogli się spodziewać kolejnych odsłon wielkich serii od Capcomu? 

Źródło: http://www.videogamer.com/ps2/onimusha_3_demon_siege/news/onimusha_revival_in_discussion_at_capcom.html

Tagi: Capcom onimusha yoshinori ono