Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.04.2018 15:39
Football Manager Touch zadebiutował na Nintendo Switch
1081V

Football Manager Touch zadebiutował na Nintendo Switch

Bez zapowiedzi, zwiastunów, kampanii marketingowej, a jedną plotką, która została potwierdzona. Football Manager Touch właśnie zadebiutował na Nintendo Switch i jednocześnie poznaliśmy szczegóły wykorzystania dodatkowych funkcji konsoli.

Football Manager Touch to kolejna odsłona najbardziej realistycznego symulatora zarządzania klubem piłkarskim. W tytule gracz może przejąć kontrolę nad zespołami z ponad 50 krajów z całego świata. Tytuł oferuje pełną kontrolę nad planowaniem rozgrywek, transferów i zastępstw.

Kto na okładce FIFA 19? Kibice chcą Mohameda Salaha!

Kilka tygodni temu pojawiły się plotki o przygotowaniu Football Manager Touch na Nintendo Switch, ale pewnie tylko nielicznie spodziewali się tak szybkiej premiery. Gra jest już dostępna w cyfrowym sklepie Nintendo i produkcja została w pełni zoptymalizowana pod urządzenie – autorzy przygotowali interfejs, sterowanie (wykorzystanie Joy-Conów) oraz pozwalają grać na ekranie dotykowym. 

„Ta premiera jest kamieniem milowym dla serii Football Manager. To nasz pierwszy tytuł konsolowy od wielu lat, co więcej jest to także najbardziej złożona i innowacyjna wersja Football Manager Touch jaką stworzyliśmy, która wykorzystuje różne tryby sterowania i pozwala graczom wybrać najwygodniejszy dla nich sposób rozgrywki”.

Powyższe słowa wypowiedział Miles Jacobson – Studio Director Sports Interactive – który zapowiada atrakcje. Gra jest przygotowywana przez studio Hardlight, twórców Sonic Dash czy Sonic Jump.

„Przeniesienie Football Managera na Switcha, to naprawdę duże osiągnięcie technologiczne, ale jako twórcy gier przyjęliśmy to wyzwanie jako okazję do pracy z unikalnymi rozwiązaniami, które oferuje tylko ta konsola.” – dodał Jacobson – „Dzięki wsparciu Hardlight podczas całego procesu produkcyjnego, udało nam się przygotować grę, która oferuje tak samo wciągającą rozgrywkę – niezależnie od tego, czy grasz w podróży, czy na swoim telewizorze”.

Tak prezentują się funkcje gry:

  • WIELE MOŻLIWOŚCI ROZGRYWKI - Gracze mogą rozpoczynać swoje kariery w najlepszych klubach świata, tworzyć własne albo rozgrywać scenariusze w trybie wyzwań (Challenge Mode).
  • SILNIK MECZÓW 3D - Cieszący się uznaniem silnik meczów znany z serii Football Manager i odświeżona prezentacja meczów tchną życie w rozgrywki klubów.
  • REALISTYCZNY SYSTEM SKAUTINGU - Ulepszony rynek transferowy pozwala na dużo bardziej wciągający i pełen realizmu skauting.
  • ULEPSZENIA TAKTYCZNE - Przejrzysta analiza taktyczna pozwoli na budowanie i rozwijanie własnych strategii piłkarskich na podstawie mocnych i słabych stron graczy.
  • MOC NEGOCJACJI - Mnóstwo nowych opcji transferu oraz klauzul pozwoli odkryć zupełnie nowe sposoby na zawieranie lukratywnych umów.  

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: football manager touch Nintendo nintendo Switch zapowiedź