Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.04.2018 13:21
Uncharted rozwijane przez nowych deweloperów? Sony zbiera pracowników do nowego studia
2787V

Uncharted rozwijane przez nowych deweloperów? Sony zbiera pracowników do nowego studia

Sony Interactive Entertainment oficjalnie poszukuje pracowników do zupełnie nowego studia. Korporacja rozwija swoje wewnętrzne zespoły i nowa formacja prawdopodobnie będzie pracować nad serią Uncharted.

Sony dba o swoje wewnętrzne zespoły deweloperskie, które rozwijają wielkie produkcje z segmentu AAA. Japończycy potrzebują dodatkowych rąk do pracy i właśnie z tego powodu postanowiono otworzyć zupełnie nowy zespół.

God of War - recenzja gry. Umarł król, niech żyje król!

Sony Interactive Entertainment  oficjalnie otwiera nowe studio w San Diego, jednak wiele na to wskazuje, że formacja od początku otrzyma z góry założony projekt. Twórcy mają współpracować z Visual Arts Serice Group oraz z „głównym studiem Sony”.

„Sony PlayStation tworzy nowy zespół deweloperski we współpracy z Visual Arts Serice Group, wielokrotnie nagradzanym, w pełni produkcyjnym studiem specjalizującym się w animacji, motion capture, przerywnikach filmowych, sztuce i skanowaniu. Jest to ten sam światowej klasy zespół znany ze swojego wkładu w ukochane marki, takie jak: Uncharted, Death Stranding, God of War i więcej.[…] Projekt o wysokiej jakości zostanie opracowany we współpracy z dużym studiem Sony.”

W jednej z ofert Japończycy nie mówią tego wprost, ale już w kolejnej otrzymujemy konkrety – twórcy mają pracować z Naughty Dog. W szczegółach pojawia się jeszcze Santa Monica, jednak jest to raczej spowodowane faktem, że nowa ekipa będzie znajdować się w tym samym mieście, a pewnie nawet w tym samym budynku, ponieważ wspomniane Visual Arts Serice Group mieści się obok SIE Santa Monica Studio.

Oferta sugeruje prace nad grą przygodową-akcji z perspektywy trzeciej osoby i niektórzy połączyli już wszystkie informacje – wiele na to wskazuje, że zespół otrzyma za zadanie rozwijanie serii Uncharted, a Naughty Dog będzie wspierać produkcję.

Damiaantt, dzięki za link!

Źródło: Informacja od czytelnika

Tagi: