Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.04.2018 16:24
Spider-Man z zadaniami pobocznymi, gadżetami i strojami. Szczegóły gry
1765V

Spider-Man z zadaniami pobocznymi, gadżetami i strojami. Szczegóły gry

Insomniac Games coraz chętniej odkrywa karty związane z opowieścią Człowieka-Pająka. Najnowsze informacje powinny zainteresować graczy, którzy liczą na mnóstwo przyjemnej rozgrywki pełnej satysfakcjonującej walki.

Trudno nie odnieść wrażenia, że Spider-Man od Insomniac Games może okazać się kolejnym hitem zmierzającym na PlayStation 4. Tytuł na każdym materiale wygląda kapitalnie, a w dodatku autorzy chętnie dzielą się konkretami, które zwiastują bardzo rozbudowaną produkcję.

Spider-Man. Gameplay pokazuje dynamiczną walkę

Spider-Man to wielki tytuł, który zaoferuje pełnoprawną opowieść. Historia została przygotowana przez Insomniac Games we współpracy z Marvelem, ale jednocześnie obie firmy musiały zadbać o zadania poboczne.

W tym wypadku bohater będzie musiał zmierzyć się z między innymi drobnymi przestępcami – podczas eksploracji świata otrzymamy informacje o przykładowo napadzie, czy też sprzedaży narkotyków. Gracze mogą w tej sytuacji zareagować, ale warto zwrócić uwagę, że „przestępstwa ewoluują” i przykładowo mały napad może przerodzić się w wielki pościg samochodowy w momencie, gdy jeden z rabusiów nam ucieknie.

Misje zleci nam również Felicia “Black Cat” Hardy, która poszukuje rozrzuconych po mieście „szczęśliwych kotów”. Wykonanie kolejnych zadań dla Czarnego Kota pozwoli nam poznać jej historię.

Kojarzycie Taskmastera? To złoczyńca z fotograficzną pamięcią ruchową, który z łatwością uczy się ataków przeciwników. On również zleci Spider-Manowi misje – przykładowo Pająk musi znaleźć bombę klejącą i następnie wyrzucić ją w powietrze.

Chociaż Harry Osborn podczas opowieści znajduje się w Europie, to poprosił Petera Parkera o sprawdzenie wielu stacji badawczych rozrzuconych po całym mieście. W trakcie rozgrywki otrzymamy możliwość przykładowo badania zanieczyszczeń.

Pewnie pamiętacie pierwszy gameplay z produkcji, na którym Wilson “Kingpin” Fisk trafił do więzienia? Mężczyzna nie może własnoręcznie dowodzić swoim przestępczym imperium, ale jego świta wykonuje jego zadania, więc podczas wielu misji pobocznych zmierzymy się z jego ekipą.

W dodatku Spider-Man zaoferuje sporo znajdziek – przykładowo będziemy szukać plecaków Parkera, które zostały rozrzucone po mieście. Odnalezienie kolejnych przedmiotów pozwoli nam lepiej poznać historię uniwersum.

Podczas prezentacji gry, Insomniac Games pokazało dziennikarzom 24 stroje Spider-Mana, ale nie jest to ostateczna liczba. Autorzy przygotowują stroje inspirowane komiksami, grami, filmami, a niektóre nawet zostały stworzone wyłącznie dla tego tytułu.

Twórcy oczywiście nie rezygnują ze swojego wielkiego dorobku. Ratchet & Clank przyzwyczaił nas do szerokiego wachlarza gadżetów i Spider-Man również otrzyma sporo zabawek, ale aktualnie poznaliśmy trzy. Tripwire widzieliśmy już na E3 – to sprzęt-pułapka, którą Pająk rozstawia w wyznaczonym miejscu i przeciwnik może w nią wpaść i następnie zostanie „wplątany w sieć”. Natomiast Spider-Drone to oczywiście maszyna wystrzeliwująca w kierunku oponentów sieć, natomiast Web Bomb to… Bomba sieciowa. Warto zaznaczyć, że Dron będzie dodawany do zamówień przedpremierowych na Spider-Mana.

Źródło: http://www.gameinformer.com/b/features/archive/2018/04/09/the-gadgets-suits-and-sidequests-of-spider-man.aspx

Tagi: Insomniac Games playstation 4 Spider-Man