Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.04.2018 15:49
MINECON Earth 2018. Święto Minecrafta w szczegółach
2065V

MINECON Earth 2018. Święto Minecrafta w szczegółach

Wielkie święto fanów Minecrafta właśnie zostało zapowiedziane. Studio Mojang przedstawiło szczegóły MINECON Earth 2018, podczas którego otrzymamy między innymi informacje dotyczące rozwoju produkcji.

Szwedzi zostali kupieni przez Microsoft w 2014 roku za 2,5 mld dolarów i choć Minecraft wciąż cieszy się sporą popularnością, to twórcy muszą się starać. Według ostatnich informacji gra nie jest już najczęściej oglądaną produkcją na YouTube.

Minecraft nie jest już najczęściej oglądaną grą na YouTube - mamy nowego "króla"

MINECON to coroczne święto Minecrafta, które w prostych słowach jest około 90-minutową konferencją, którą widzowie mogą oglądać na smartfonach, tabletach, komputerach klasy PC, czy też konsolach. Dodatkowo twórcy organizują najróżniejsze panele i przedstawiają szczegóły, czy też ciekawostki o produkcji.

Nadchodzące wydarzenie – MINECON Earth 2018 – odbędzie się 29 września i tym razem firma ma skupić się na graczach. Fani mają stać w centrum imprezy, podczas której poznamy konkretne szczegóły dotyczące rozwoju marki Minecraft.

Trudno wyobrazić sobie, by autorzy zdecydowali się w końcu na przygotowanie Minecraft 2, ale wielkie dodatki, które znacząco ożywią serwery i pozwolą graczom na tworzenie wyjątkowych miejscówek? Mojag nie może przyglądać się konkurencji, która zalicza kapitalne rezultaty i w ostatnich miesiącach zdecydowanie częściej słyszymy o między innymi Fortnite – gra zdominowała wszystkie rankingi.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: minecon minecraft Mojang