Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 09.04.2018 13:13
Frostpunk na PS4 i XOne. Polskie studio rozważa konwersję dla Switch
2276V

Frostpunk na PS4 i XOne. Polskie studio rozważa konwersję dla Switch

Polskie studio 11 bit pokazało, że zna się na swojej robocie już przy okazji This War of Mine. Za kilkanaście dni przekonamy się jak poszło im w kolejnym projekcie, czyli Frostpunk.

Frostpunk trafi na PC już 24 kwietnia 2018 r. Polscy deweloperzy zapowiadali już wcześńiej, że gra trafi też na konsole. W najświeższym wywiadzie Karol Zajączkowski z 11 bit Studios udzielił kilku informacji na temat nadciągających konwersji.

GTA V zarobiło więcej niż jakikolwiek film

Zajączkowski powiedział, że możliwe jest, że w konsolowe wersje Frostpunk zagramy jeszcze w tym roku. Obecnie 11 bit Studios "chce się upewnić na 100%, że sterowanie jest idealnie dopasowane do kontrolerów. Tak byście nie walczyli ze sterowaniem, tylko z wyzwaniami w grze".

Obecnie Frostpunk powstaje dla PS4 i XOne, ale 11 bit myśli też o wersji na Switch. Niestety polska ekipa nie poznała jeszcze do końca możliwości technicznych Switch. Studio "chce teraz sprawdzić, czy uda się grać w Frostpunk w odpowiedniej jakości na Switch". Wersja gry na PS4 i XOne jest teraz priorytetem dla 11 bit, więc edycji na Switch można by się spodziewać w późniejszym terminie, pewnie dopiero w 2019 r.

Źródło: https://www.dualshockers.com/frostpunk-console-release-11-bit-studios/

Tagi: frostpunk nintendo Switch pc ps4 xbox one