Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.04.2018 15:03
Dark Souls Remastered pod lupą ekspertów. Sporo pozytywnych zmian
2118V

Dark Souls Remastered pod lupą ekspertów. Sporo pozytywnych zmian

Jednym z najgorętszych kotletów następnych miesięcy jest bez wątpienia Dark Souls Remastered. Produkcja From Software powróci w blasku, więc swoje wstępne spostrzeżenia dotyczące gry postanowili wyrazić specjaliści.

Małymi krokami gracze mogą szykować się na powrót Dark Souls, a kolekcjonerzy powinni szykować gotówkę na wielką figurkę. First4Figures.com zaprezentowało dzisiaj Great Grey Wolf Sif, które ozdobi mieszkania wiernych miłośników serii.

Great Grey Wolf Sif jako fantastyczna figurka. Unboxing gadżetu za 1880 zł

Na pełny test produkcji przyjdzie jeszcze czas, ale DigitalFoundry postanowił sprawdzić udostępniony kod. Dark Souls Remastered działa na PlayStation 4 Pro w rozdzielczości 3200x1800 i choć nie otrzymujemy tutaj pełnego 4K, to jednak gęstość pikseli jest naprawdę duża – dzięki temu obraz jest ostry i piękny. Edycja na mocniejszą konsolę Sony zapewnia 7,8 wzrost liczby pikseli względem wersji z PlayStation 3 i Xboksa 360. Brytyjczycy nie otrzymali do testu edycji na Xboksa One X, ale w tym wypadku gracze mogą liczyć na 3840x2160, czyli pełne 4K.

Na PlayStation 4 Pro tytuł śmiga w 60 klatkach na sekundę i jest to naprawdę spora różnica względem oryginalnej wersji z poprzedniej generacji, gdzie From Software zapewniło 30 fps, ale w niektórych miejscach można było dostrzec wyraźne spadki animacji.  

QLOC – to Polacy przygotowują edycję na PS4 i XOne – nie odświeżają każdego kwiatka, jednak wiele elementów otoczenia jest również upiększone przez deweloperów. Dodatkowo twórcy „gruntownie przebudowali oświetlenie”, więc nawet niektóre ze starych assetów w nowym świetle wygląda znacznie lepiej. Zespół odpowiedzialny za port pracuje nad wieloma „drobnymi poprawkami oraz ulepszeniami”, dzięki którym Dark Souls Remastered będzie prezentował się lepiej od swojego poprzednika.

Należy tutaj na pewno zaznaczyć, że Polacy nie zmieniają głównych elementów tytułu, więc wszystkie elementy oryginału (umiejscowienie przeciwników, HUD, ataki) zostaną nietknięte. Brytyjczycy mówią wprost o przełomie, ponieważ Dark Souls Remastered działa „cudownie płynnie” i taką jakość mogliśmy aktualnie doświadczyć wyłącznie na PC z modem DSFix.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2018-dark-souls-remastered-ps4-pro-first-look

Tagi: