Metal Gear Solid w kinach. Hideo Kojima pomaga reżyserowi "Konga" w tworzeniu filmu

Filmy i seriale
1375V
Metal Gear Solid w kinach. Hideo Kojima pomaga reżyserowi "Konga" w tworzeniu filmu
Bartosz Dawidowski | 04.04.2018, 08:26

Hideo Kojima nie będzie już więcej pracować nad rozwojem gier z serii Metal Gear. Co innego jeśli chodzi o filmy...

Jak wiadomo od zeszłego roku trwają wstępne prace nad adaptacją filmową Metal Gear Solid. Obraz reżyseruje Jordan Vogt-Roberts (odpowiedzialny za "Kong: Skull Island"). Z jego poprzednich wypowiedzi można wysnuć wniosek, że gość faktycznie zna tę serię i czuje jej klimat.

Gry w Biedronce. Mafia III na PlayStation 4 i Xbox One w świetnej cenie

Co chyba najważniejsze - w roli konsultanta filmu Metal Gear Solid występuje sam Hideo Kojima. Kilka dni temu ojciec rzeczonej marki spotkał się z reżyserem Jordanem Vogt-Robertsem, dyskutując nad szykowaną narracją w projektowanym dziele.

Reżyser filmu podzielił się na swoim Twitterze zdjęciem ze spotkania. Jak widać na fotce, Kojima nie byłby sobą, gdyby nie zabrał jakiegoś ekstrawaganckiego gadżetu. Tym razem to dosyć osobliwy kubek, który wieńczy - zdaje się - figurka psa. Czyżby miało mieć to związek z jakimś innym projektem Kojimy, niż Death Stranding?

W sierpniu 2017 r. Vogt-Roberts napisał, że scenariusz filmu Metal Gear Solid jest zmieniany, tak by akcja była bardziej wierna z oczekiwaniami fanów. Sony Pictures zgodziło się na modyfikacje skryptu. Zdjęcia do filmu się jeszcze nie zaczęły, więc trzeba się uzbroić w dużo cierpliwości, wyczekując kinowej premiery.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/kojima-has-meeting-with-metal-gear-movie-director-/1100-6457912/

Komentarze (40)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper