Call of Juarez: Gunslinger. Dzieło Techlandu zniknęło z cyfrowej dystrybucji

Cyfrowa dystrybucja jest dziś bardzo popularna, a to ze względu na wygodę, jaką oferuje swoim użytkownikom. Jednakże ma przy tym jedną, sporą wadę - jest bardzo nietrwała i niepewna. Dlaczego? Z wirtualnych sklepów niespodziewanie zniknęła kolejna gra!
Jeśli kojarzycie studio Techland, zapewne wiecie, że jednym z ich pierwszych, wielkich hitów było Call of Juarez, które to doczekało się aż trzech kontynuacji!
15 najlepszych polskich gier w historii




Ostatnia, a przez wielu uznana za najlepszą, odsłona serii właśnie wyparowała z cyfrowej dystrybucji. Próżno jej szukać na PSN, Xbox Live, Steam, czy nawet UPlay - wszystkie te miejsca sprawdziłem i niestety gra została zdjęcia ze sprzedaży.
Póki co nie mamy konkretnych informacji dotyczących powodów takiego działania, ale zapewne chodzi o jakieś problemy licencyjne. Spokojnie, jeśli kupiliście już grę, macie ją nadal w swojej bibliotece i możecie grać dalej.
Niestety, bardzo bym chciał, ale to nie jest primaaprilisowy żart.