Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.03.2018 17:11
Playboy ucieka z Facebooka. Kolejna firma odwraca się od portalu Zuckerberga
1111V

Playboy ucieka z Facebooka. Kolejna firma odwraca się od portalu Zuckerberga

Wielka afera związana z możliwym wyciekiem danych niesie ze sobą ogromne konsekwencje. Kolejna firma zdecydowała się zawiesić swoją działalność na Facebooku. To następny „duży gracz”, który rezygnuje z usług Marka Zuckerberga.

W ubiegłym tygodniu wybuchła afera przedstawiona przez między innymi New York Times – ośrodek badawczy Cambridge Analytica miał wykorzystywać w nielegalny sposób dane nawet 50 mln użytkowników Facebooka. To dzięki pracy CA sukces osiągnął Donald Trump, a Brytyjczycy zagłosowali za opuszczeniem Unii Europejskiej.

Ta sytuacja potwierdziła, że nie można tak naprawdę ufać projektowi Marka Zuckerberga, więc coraz częściej słyszymy o wycofaniu swoich marek z Facebooka – Elona Musk usunął profile SpaceX i Tesli, a do akcji protestacyjnej dołączyli także Commercbank, Mozilla, piosenkarka Cher, czy też komik Jim Carrey.

Teraz kolejna korporacja potwierdziła rezygnację z Facebooka – Playboy Enterprise zamierza dezaktywować wszystkie konta, które mają łącznie 25 mln fanów:

„Ostatnie wiadomości na temat rzekomego nielegalnego wykorzystania danych użytkowników Facebooka utwierdziły nas w naszej decyzji o zawieszeniu działalności na platformie.”

Aktualnie część profili wciąż działa – w tym Polski – ale możemy spodziewać się, że w kolejnych dniach następne firmy zdecydują się na opuszczenie Facebooka. Sytuacja jest bardzo ciekawa, ponieważ Mark Zuckerberg ma spory problem.

Aktualnie trudno znaleźć dobrą alternatywę dla Facebooka, ale może wkrótce się to zmieni i ktoś wykorzysta potknięcie Marka?

Źródło: Twitter.com

Tagi: facebook playboy