Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.03.2018 20:30
PlayStation 4 i Xbox One ze wspólnymi serwerami to „nieuniknione”
1820V

PlayStation 4 i Xbox One ze wspólnymi serwerami to „nieuniknione”

Od ubiegłego roku czekamy na „zielone światło” od Sony, dzięki któremu twórcy gier będą mogli połączyć serwery PlayStation 4 i Xboksa One. Zdaniem dyrektora generalnego Epic Games, w przyszłości dojdzie do wielkich bitew.

Epic Games udowodniło w ubiegłym roku, że bez najmniejszego problemu może dojść do wspólnej gry gracze na PlayStation 4 i Xboksach One. Firma przez „błąd” odblokowała tę funkcję w Fortnite, ale oczywiście zespół musiał naprawić „niedogodność”.

Fortnite z systemem powtórek. Epic Games prezentuje nowość

W sprawie wielkich serwerów wypowiedział się dyrektor generalny Epic Games, który jest przekonany, że w końcu dojdzie do wspólnej rozgrywki. Tim Sweeney porównuje gry do towarzyskich przeżyć:

„Myślę, że jest to teraz nieuniknione. Gry stały się przeżyciem towarzyskim w taki sposób, jak Facebook, czy Twitter, a te doświadczenia mają sens tylko wtedy, gdy gracze mogą komunikować się ze wszystkimi przyjaciółmi.”

Sweeney jest nawet zdania, że amerykańska i japońska korporacja muszą zacząć grać do jednej bramki, ponieważ w innej sytuacji będziemy świadkami bardzo złych konsekwencji:

„Aby Sony i Microsoft dobrze wspierały swoich klientów, muszą otworzyć się na wszystkich przyjaciół swoich odbiorców – ich prawdziwych przyjaciół z całego świata. W przeciwnym razie rozbiją prawdziwe grupy społeczne. To tak jak dzieci w szkole mają swoich przyjaciół i oczekujesz, że platformowa schizma podzieli ich na dwie odrębne grupy, które nie mogą wspólnie grać? Nie. Musimy ich teraz połączyć. Ta pozostała bariera musi opaść.”

Trudno nie zgodzić się z przedstawicielem Epic Games, który pewnie nie może narzekać na brak graczy Fortnite na każdej z platform, ale połączenie serwerów może bardzo pomóc mniejszym deweloperom. Twórcy mniej obleganych hitów mogliby zwiększyć liczbę potencjalnych odbiorców w sieciowych pojedynkach.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/fortnite-ceo-says-ps4-xbox-one-cross-play-is-inevi/1100-6457675/?

Tagi: cross-platform epic games Fortnite playstation 4 tweet xbox one