Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.03.2018 15:02
Luminous Productions to nowe studio Square Enix. Hajime Tabata został szefem
525V

Luminous Productions to nowe studio Square Enix. Hajime Tabata został szefem

Japończycy mają wielkie plany. Square Enix oficjalnie potwierdziło otwarcie nowego zespołu, które zajmie się tworzeniem tytułów AAA. Szefem ekipy został Hajime Tabata, czyli reżyser Final Fantasy XV.

Hajime Tabata już w ubiegłym roku oficjalnie rozpoczął przygotowanie nowej, dużej produkcji, którą prawdopodobnie będzie kolejna odsłona serii Final Fantasy. Na szczegóły gry musimy zaczekać, ale możemy mieć pewność, że tytuł powstanie w Luminous Productions.

Final Fantasy VII Remake to nadal odległy temat. Square Enix szuka deweloperów i podwyższa jakość

Pod tą tajemniczą nazwą kryje się nowe studio, które ma swoją siedzibę w Tokio. Square Enix potwierdziło, że Luminous Productions zostało utworzone w celu przygotowywania nowych tytułów AAA i dostarczania innowacyjnych gier oraz innych treści rozrywkowych dla odbiorców z całego świata.

Szefem zespołu został Hajime Tabata, jednak w Luminous Productions znalazł się cały zespół kreatywny odpowiedzialny za Final Fantasy XV. Autorzy mają rozwijać nowe marki wraz z istniejącymi formacjami japońskiej korporacji.

Pierwsze konkrety dotyczące prac studia Tabaty poznamy wkrótce. Jest to na pewno ciekawa sytuacja, ponieważ Japończyk za swoje zasługi otrzymał własną ekipę, która będzie oczywiście pracować dla Square Enix.

Warto zaznaczyć, że Luminous Studio to multi-platformowy silnik stworzony przez Square Enix w 2012 roku. To właśnie na nim działa Final Fanasy XV i Japończycy zamierzają rozwijać własną technologię, która będzie wykorzystywana w przyszłych produkcjach.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: hajime tabata Luminous Engine luminous productions square enix