Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.03.2018 14:38
Star Wars od EA Vancouver z pierwszymi szczegółami. Studio szuka pracowników
931V

Star Wars od EA Vancouver z pierwszymi szczegółami. Studio szuka pracowników

W ubiegłym roku zamknięto Visceral Games , a produkcja w świecie Gwiezdnych Wojen została oddana EA Vancouver. Twórcy mają za zadanie w pełni przebudować projekt, który powinien zaprowadzić graczy na wielkie, otwarte tereny.

Byli twórcy serii Dead Space przez kilka lat rozwijali grę w uniwersum Star Wars, jednak tytuł od początku borykał się z ogromnymi problemami. W ostateczności wstrzymano rozwój projektu, zamknięto Visceral Games, a produkcja została przejęta przez ekipę z Vancouver.

Star Wars: Battlefront II z kompletnymi zmianami. DICE przebudowuje grę od podstaw

Nie możemy liczyć na rychłą prezentację oraz premierę, ale dzięki ogłoszeniu o pracę, poznaliśmy pierwsze konkrety dotyczące tytułu. Electronic Arts poszukuje pracowników do „gry AAA Star Wars”, a w dodatku tytuł ma otrzymać „funkcje sieciowe”.

„Szukamy utalentowanego i doświadczonego Głównego Inżyniera Online, który dołączy do uznanego i doświadczonego zespołu programistów pracujących nad tytułem AAA Star Wars znajdujący się w fazie rozwoju w EA Vancouver”.  

Elektronicy nie chcieli zdradzać takich informacji i lista została już zmieniona. Miejmy nadzieję, że akurat ten tytuł otrzyma więcej swobody, a włodarze Electronic Arts podejdą do niego z odpowiednim rozmachem oferując duży zespół i niezbędne środki.

Mimo wszystko obawiam się, że pierwsza oficjalna wiadomość dotycząca gry zostanie przedstawiona dopiero za dobre 2 lata…

Źródło: https://wccftech.com/open-world-star-wars-game-ea/

Tagi: EA Vancouver Electronic Arts gwiezdne wojny Star Wars