Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.03.2018 14:45
Star Wars: Battlefront II z kompletnymi zmianami. DICE przebudowuje grę od podstaw
3169V

Star Wars: Battlefront II z kompletnymi zmianami. DICE przebudowuje grę od podstaw

DICE właśnie potwierdziło wielkie zmiany w systemie progresji w Star Wars: Battlefront II. Szwedzi zdecydowali się zrezygnować z męczącego systemu. Firma przedstawiła nowe plany, które wejdą w życie jeszcze w tym miesiącu.

Jeszcze przed premierą pojawiły się negatywne opinie dotyczące systemu rozwoju przygotowanego do Star Wars: Battlefront II, jednak już 21 marca będziemy świadkami wielkich zmian. DICE zmienia system ulepszeń broni, bohaterów, statków, czy też kupowania skrzynek.

Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi na DVD i Blu-Ray. Polacy czekają, ale znamy listę dodatków

Dzięki nowej propozycji każdy z gracz będzie zbierał punkty doświadczenia, które pozwolą mu ulepszyć bohaterów, bo właśnie za XP podniesiemy poziom postaci, a każdy poziom przyznaje punkty-umiejętności, które przeznaczymy na wpływające na rozgrywkę Karty.

Wraz z ukazaniem się aktualizacji progresja w grze staje się linearna. Gwiezdne karty i inne przedmioty wpływające na rozgrywkę będą osiągalne wyłącznie poprzez rozgrywkę, stając się niemożliwymi do zakupu. Zamiast tego gracze zdobywać będą punkty doświadczenia dla klas, bohaterów i statków dostępnych do wyboru w rozgrywce wieloosobowej. Jeśli zdobędziesz wystarczającą ilość punktów doświadczenia dla jednostki, otrzymasz w zamian punkt umiejętności służący do odblokowania lub ulepszenia wybranych gwiezdnych kart.

Jednocześnie należy zaznaczyć, że kart nie kupimy za Kredyty (waluta dostępna w grze) oraz Kryształy (waluta dostępna za prawdziwą gotówkę) i nie znajdziemy ich w skrzynkach – tylko przez nasze osiągnięcia zgarniemy ulepszenia.

Autorzy nie zdecydowali się zrezygnować ze skrzynek, ale te będą zawierać wyłącznie Kredyty oraz elementy kosmetyczne (takie jak cieszynki). Należy przy tym zaznaczyć, że boxów nie kupimy za jakąkolwiek walutę, a otrzymamy je wyłącznie za logowanie się do gry, ukończenie wyzwań lub osiągnięcie „kamieni milowych”.

Skrzyni nie da się już zakupić i nie zawierają one gwiezdnych kart. Skrzynie zdobywa się poprzez codzienne logowanie się do gry, osiąganie kamieni milowych oraz wykonywanie wyzwań czasowych. W środku skrzyń gracze znajdą kredyty i przedmioty kosmetyczne, takie jak emotki i zwycięskie pozy, ale nic, co wpływałoby na rozgrywkę.

Za Kryształy (prawdziwa gotówka) kupimy od kwietnia wyłącznie przedmioty kosmetyczne (system mikrotransakcji), czyli przykładowo nowe skórki dla klas lub bohaterów (można je również zdobyć za Kredyty). DICE nie zamierza zresetować naszych osiągnięć, więc zdobyte dobra pozostaną na Waszych kontach.

Deweloperzy będą rozwijać Star Wars: Battlefront II i Szwedzi przygotowują „kilka nowych trybów”, które mają w diametralny sposób różnić się od znanych nam wariantów rozgrywki.

Źródło: http://www.ign.com/articles/2018/03/16/star-wars-battlefront-2-progression-system-overhaul-revealed-coming-next-week

Tagi: DICE Electronic Arts star wars: battlefront ii