Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 23.03.2018 13:18
Steam wygląda znacznie lepiej na monitorach z wysokim DPI. Aktualizacja programu Valve
685V

Steam wygląda znacznie lepiej na monitorach z wysokim DPI. Aktualizacja programu Valve

Klient Steam wygląda nieciekawie na monitorach w wyższej rozdzielczości niż 1080p. W zasadzie to powinienem napisać, że "wyglądał", bo Valve zadbało w końcu o odpowiednie zmiany.

Coraz więcej właścicieli PC dysponuje monitorami 4K lub np. z natywną rozdzielczością 1440p i z wysokim DPI. Dotychczasowe wersje klienta Steam wyglądały nie najlepiej na takim hardwarze.

Dzięki zaktualizowanej wersji klienta Steam, która została już udostępniona w czwartek, elementy interfejsu takie jak menusy i tekst są teraz bardziej czytelne i ostrzejsze na monitorach z wyższą rozdzielczością natywną i wysokim DPI. Program Valve dorobił się też animacji przy otwieraniu, zamykaniu i minimalizowaniu okienek ze Steam. Steam wspiera teraz również wykrywanie nośników sformatowanych w standardzie exFAT. Z dobrodziejstw tej aktualizacji skorzystają niestety tylko użytkownicy z zainstalowanym Windows 10 i aktualizacją Creators Update 2017. 

Inne zmiany w aktualizacji klienta Steam dotyczą zmniejszonego obciążenia CPU i poprawek szeregu bugów (m.in. problemu z pobieraniem w nieskończoność zepsutej zawartości z workshop).

Źródło: http://store.steampowered.com/news

Tagi: 4k monitor pc steam Valve