Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.02.2018 21:45
DayZ trafi do Xbox Game Preview w 2018 roku. Wersja na PlayStation 4 może nie zdążyć
723V

DayZ trafi do Xbox Game Preview w 2018 roku. Wersja na PlayStation 4 może nie zdążyć

Bohemia Interactive wciąż przygotowuje się do wielkiej premiery DayZ na komputerach osobistych. Twórcy zbliżają się również do uwolnienia gry w wersji na konsolę Microsoftu i na dobry początek gracze otrzymają dostęp do edycji z Xbox Game Preview.

Odnoszę wrażenie, że autorzy DayZ przespali swój najlepszy czas, jednak może odpowiednia kampania marketingowa pobudzi graczy oraz serwery? Tytuł Bohemia Interactive wciąż nie ma oficjalnej daty premiery w wersji na komputery osobiste.

Living Dark to nowa gra twórców DayZ . Zwiastuny przedstawiają świat neo-noir

Gra od 16 grudnia 2013 roku znajduje się w fazie Wczesnego Dostępu na Steam. Autorzy zbliżają się do wydania wersji 1.0, jednak łatwym zadaniem nie będzie ponowne zaprezentowanie gry i zachęcenie do propozycji milionów graczy.

Mimo wszystko Bohemia Interactive walczy. Studio potwierdziło, że jeszcze w tym roku DayZ wskoczy do programu Xbox Game Preview i następnie deweloperzy zaczną dopracowanie produkcji, rozwijanie projektu i usuwanie błędów.

Podobnie jak w przypadku Playerunknown's Battlegrounds, autorzy nie mogą obiecać, że w 2018 roku zagramy w DayZ na PlayStation 4. Sytuacja z konsolą Sony jest problematyczna, ponieważ Japończycy nie zezwalają na wielomiesięczne ulepszanie już wydanych gier. Oficjalnie na PS4 nie istnieje program podobny do Early Access i Xbox Game Preview.

Patrząc na długi proces powstawania edycji na PC, brak daty premiery na komputerach osobistych, a nawet brak większych konkretów w przypadku Xbox Game Preview, nie zdziwię się, gdy DaZ trafi na PlayStation 4 dopiero w 2019 roku… Tylko czy za kolejne 12-17 miesięcy ktokolwiek będzie pamiętał o tym tytule?

Źródło: Twitter.com

Tagi: Bohemia Interactive DayZ pc wczesny dostęp xbox one xbox preview

Nie przegap