Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 22.03.2018 11:52
Epic Games chwali się swoim wirtualnym człowiekiem i rozwojem Unreal Engine. Dema techniczne z GDC 2018
1282V

Epic Games chwali się swoim wirtualnym człowiekiem i rozwojem Unreal Engine. Dema techniczne z GDC 2018

W trakcie imprezy Game Developers Conference postępami w rozwoju swojej technologii graficznej pochwaliło się Remedy/NVIDIA oraz Crytek. W trakcie wydarzenia nie mogło jednak zabraknąć również Epic Games ze swoim silnikiem Unreal.

Na GDC 2018 nie mogło zabraknąć Epic Games, które zaprezentowało postępy w pracach nad swoją technologią i narzędziami graficznymi związanymi z Unreal Engine. Przedstawiciel Epic wygłosił ponad godzinny odczyt w trakcie imprezy.

Crytek popisuje się piękna grafiką na GDC 2018

Nie zabrakło też oczywiście świeżych dem technologicznych. Chyba najbardziej imponująca była prezentacja "wirtualnego człowieka", czyli technologii Siren. Epic zapewnia, że to co możecie obejrzeć poniżej śmiga w czasie rzeczywistym. Technologia Siren w ramach Project Spotlight ma być przełomem w próbach odtworzenia wiarygodnych wizerunków ludzi w środowisku 3D. 


Firma pochwaliła się też ostatnio wydanymi grami działającymi w środowisku Unreal Engine a także tytułami, które pojawią się na rynku w najbliższym czasie. Pojawiła się też krótka prezentacja ray-tracingu w czasie rzeczywistym. Tutaj posłużono się humorystyczną scenką nawiązującą do "Gwiezdnych Wojen".

 

Całą prezentację Epic na GDC 2018 znajdziecie poniżej.

Tagi: demo techniczne Epic Games GDC 2018 grafika