Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 21.03.2018 12:14
CryEngine 5 z nowym demem technicznym. Crytek popisuje się piękną grafiką
1604V

CryEngine 5 z nowym demem technicznym. Crytek popisuje się piękną grafiką

Właściciele PC nie przestają narzekać na kiepską optymalizację Hunt: Showdown a Crytek nie przestaje reklamować swojego autorskiego silnika, udostępnianego na zasadach licencji różnym deweloperom.

CryEngine 5 wygląda pięknie na statycznych obrazkach. W działaniu silnik często ma duże problemy z frameratem. Ostatni z przykładów takich kłopotów to świetne i bardzo ambitne Kingdom Come: Deliverance, które zostało sprowadzone do parteru przez niedostateczną płynność animacji w wielu miejscach (ostatnie patche nie rozwiązały niestety wszystkich problemów).

Hunt: Showdown z mało entuzjastycznym przyjęciem. Prezes Crytek ustępuje

Drugi problematyczny przykład to sam Hunt: Showdown. Gracze, którzy skusili się na zakup wersji z Wczesnego Dostępu na Steam narzekają, że ich potężne pecety mają problem z wydajnością w tym tytule.

Z pewnością Crytek ma tutaj pole do popisu i stara się teraz poprawić wydajność swojej technologii. Na GDC 2018 nie zabrakło dema technicznego CryEngine 5, które przedstawia najnowsze gry hulające na tym silniku. Nie zabrakło też przedstawienia przydatnych funkcji i narzędzi, które znacząco ułatwiają życie deweloperów.

 

Źródło: YouTube/GDC 2018

Tagi: cryengine cryengine 5 Crytek Hunt: Showdown Kingdom Come: Deliverance