Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.03.2018 14:27
Wargaming 1.0. Wielkie zmiany, nowy silnik, ulepszony dźwięk i znacznie więcej
860V

Wargaming 1.0. Wielkie zmiany, nowy silnik, ulepszony dźwięk i znacznie więcej

Po trzech latach prac, Wargaming oficjalnie zaprasza graczy na „nową erę World of Tanks”. Produkcja otrzymała ogromną aktualizację, dzięki której czołgi śmigają na nowym silniku. Poznajcie wszystkie informacje dotyczące wersji 1.0.

World of Tanks zadebiutowało w 2010 roku i od tego czasu 160 000 000 graczy sprawdziło produkcję. Od dnia debiutu gry wideo zostały znacząco upiększone, więc autorzy również musieli dostosować rozgrywkę do odpowiednich standardów.

World of Tanks VR powstaje. Wargaming chce mocno wspierać wirtualną rzeczywistość

Produkcja została przeniesiona na autorski silnik Core, przygotowano nową ścieżkę dźwiękową nagraną przez Praską Orkiestrę Symfoniczną i kompozytorów z całego świata, 29 map zostało dostosowanych do nowych standardów oraz stworzono jedną, zupełnie nowa o nazwie Lodowiec, a gdyby tego było mało to Wargaming nawiązał współpracę z największymi firmami technologicznymi.

Core to ponad 3 lata ciężkiej pracy, dzięki której World of Tanks może pochwalić się wykorzystywaniem technologii prezentującej najwyższe osiągnięcia w zakresie wyświetlania i przetwarzania grafiki. Aktualizacja 1.0 powstała przy ścisłej współpracy z profesjonalistami firmy Intel – relacja była na tyle owocna, że pozwoliła osiągnąć niesamowitą oprawę na najmocniejszych konfiguracjach, a jednocześnie zaoferować płynne doznania na starszych sprzętach.

Odpicowana muzyka powstała we współpracy Sony Music Entertainment i dzięki temu od tego tygodnia ulepszone dźwięki znajdziemy na najpopularniejszych serwisach streamingowych takich jak Spotify, Apple Music, Tidal, Deezer i wielu innych.

Tak o nowościach wypowiedział się Milos Jarebek, dyrektor rozwoju World of Tanks na PC:

“Aktualizacja 1.0 ulepsza technologię bazową gry zmieniając silnik graficzny na stworzony przez nas wewnętrznie Core. Dzięki temu możemy możemy podnieść znacząco poziom gry i zapewnić, że World of Tanks będzie świetną rozrywką przez najbliższe lata.”

Kilka słów dodał Michelle Chuaprasert, starszy dyrektor programu relacji z twórcami i inicjatywami w korporacji Intel:

„Intel jest przywiązany do wspierania innowacji na rynku gier PC. Zaawansowane technologie stworzone przez Wargaming w nowej odsłonie World of Tanks reprezentują nową generację doświadczeń grania na komputerach osobistych.”

Dodatkowo Wargaming współpracuje z firmą Google i dzięki wykorzystaniu nowopowstałej platformy ARCore  przygotowano aplikację World of Tanks AR Experience. Propozycja jest jednym z tytułów startowych i pozwala zobaczyć bitwę czołgów obok siebie. W trakcie zabawy użytkownik może nawet spojrzeć na poszczególne modele maszyn.

Sporą ciekawostką jest również rekord Guinnessa – podczas Arnold Pro Strongman Australia odbyła się konkurencja przeciągania 8-tonowgo czołgu FV102 Striker na odległość 10 metrów. Zwyciężył lokalny siłacz Eddie Williams, któremu udało się to w 36.65 sekundy ustalając tym samym nowy rekord.

Chcąc uczcić World of Tanks 1.0 od 29 marca do 12 kwietnia odbędzie się wydarzenie Grand Extravaganza, w którym będzie można zdobyć mnóstwo nagród w grze oraz nagrody od firmy Intel.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: wargaming World of Tanks