Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.01.2018 14:39
World of Tanks VR powstaje. Wargaming chce mocno wspierać wirtualną rzeczywistość
581V

World of Tanks VR powstaje. Wargaming chce mocno wspierać wirtualną rzeczywistość

To była w zasadzie tylko i wyłącznie kwestia czasu. Wargaming potwierdził utworzenie nowego zespołu, który zajmie się stworzeniem World of Tanks VR. Będzie to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia gra znanego studia stworzona dla wirtualnej rzeczywistości.

World of Tanks systematycznie cieszy się fantastycznym zainteresowaniem. Twórcy wciąż pracują nad ulepszeniem produkcji, a już w marcu będziemy świadkami znaczącej aktualizacji, która znacznie upiększy kultowe „Czołgi”.

World of Tanks 1.0 nadciąga! Wielkie zmiany w czołgach Wargamingu

Wargaming podszedł do tematu wirtualnej rzeczywistości w bardzo poważny sposób. Studio nawiązało współpracę z VR Tech i na mocy podpisanych papierów powstało Neurogaming, czyli oddział zajmujący się growym VR z użyciem własnych technologii.

Na dobry początek, Neurogaming zajmie się stworzeniem World of Tanks VR, o którym w kilku słowach powiedział Slava Makarov, twórca World of Tanks i strategiczny doradca Neurogaming:

"Naszym głównym celem jest zmiana sposobu korzystania z VR jako jednorazowego doświadczenia na rzecz długofalowego zaangażowania w treści i rywalizację. Praca nad przeniesieniem marki World of Tanks, która posiada 180 milionową społeczność do VR jest olbrzymim i ekscytującym wyzwaniem."

Neurogaming posiada siedzibę na Cyprze, ale zespół twórczy znajduje się w Moskwie. Firma posiada już 75 pracowników, jednak możemy mieć pewność, że ekipa zostanie poszerzona. Szefowie planują utworzenie biur w Amsterdamie oraz Nowym Jorku.

Aktualnie oddział koncentruje swoją uwagę na dwóch technologiach – CinemaVR oraz PolygonVR. Ta pierwsza prezentuje sesje wieloosobowe i kooperację, a dotychczas propozycję sprawdziło ponad 180 000 graczy. Natomiast PolygonVR umożliwia pełną immersję i długie sesje sieciowe oraz zmagania eSportowe. Pomysł wspiera jednoczesne wykorzystanie dwóch ekranów – na jednym możemy grać, a na drugim oglądamy rozgrywkę.  

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: wargaming World of Tanks world of tanks vr