Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.03.2018 18:06
CD PROJEKT RED Wrocław będzie pracować nad Cyberpunk 2077. Firma przejęła Strange New Things
1620V

CD Projekt RED Wrocław będzie pracować nad Cyberpunk 2077. Firma przejęła Strange New Things

CD Projekt RED właśnie potwierdził przejęcie studia Strange New Things. Trzeci zespół pomoże w rozwoju Cyberpunk 2077, czyli niezwykle wyczekiwanej produkcji Polaków. Poznajcie szczegóły zespołu.

Mamy kapitalną wiadomość dla fanów polskich gier. CD Projekt RED potwierdził zawarcie wstępnej umowy z Strange New Things, na mocy której nowe studio dołączy do CD Projekt RED Warszawa i CD Projekt RED Kraków. Wszystkie trzy zespoły pracują nad Cyberpunk 2077.

Strange New Things. Poznajcie nowe, polskie studio od gier AAA

“Wrocław to jedno z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie miast w Polsce, z rozwiniętą sceną twórców gier i wieloma deweloperami z dużym doświadczeniem. Wierzę, że skala Cyberpunka, jak i naszych przyszłych projektów będzie magnesem dla tych, którzy chcieliby dołączyć do CD PROJEKT RED, ale chcą tworzyć gry we Wrocławiu. Team, z którym startujemy ma imponujące doświadczenie, ale jestem przekonany, że we Wrocławiu jest jeszcze wiele talentów do odkrycia”

Powyższe słowa wypowiedział Adam Kiciński, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej CD PROJEKT, który nie ukrywa zadowolenia z dołączenia do swojego portfolio trzeciego studia. Wszyscy deweloperzy skupiają się teraz nad Cyberpunk 2077.

CD Projekt RED Wrocław składa się z 18 utalentowanych i doświadczonych deweloperów z zespołu Strange New Things. Kilka słów na temat przejęcia powiedział Paweł Zawodny, Szef Studia CD PROJEKT RED Wrocław:

“Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że będziemy tworzyć rdzeń nowego studia CD PROJEKT RED. Wrocław to miasto, które znamy jak własną kieszeń. To fantastyczne miejsce do tworzenia gier. Uważam, że nasze doświadczenie i kreatywność pozwoli Cyberpunkowi stać się jeszcze lepszą grą”

Adam Badowski, Reżyser Gry Cyberpunk 2077 oraz szef CD PROJEKT RED, również postanowił dodać kilka słów:

“Wrocławskie studio to nie tylko potężna wiedza techniczna i artystyczna, to także wspaniali ludzie.  Chcemy dostarczać graczom rozgrywkę na najwyższym poziomie — to myśl przewodnia, w którą wierzy każdy, kto staje się częścią naszego zespołu. Tak będzie również w przypadku naszego nowego studia we Wrocławiu”

Kim jest Strange New Things? Studio powstało w styczniu 2017 roku. W jego składzie znajduje się między innymi długoletni dyrektor produkcji Techlandu (wspomniany Paweł Zawodny), czy też autorzy z CD Projekt RED oraz IO Interactive. Możemy w tej sytuacji sądzić, że projekt przygotowywany od ubiegłego roku został aktualnie wstrzymany.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: CD Projekt RED CD PROJEKT RED Wrocław strange new things